Ilk elektro gitarimi alacagim tavsiyelerinizi bekliyorum :)

Ilk once bu konumu okuduğunuz için teşekkür ediyorum, daha öncesinde hiç elektro gitar tecrübem olmamıştı. Elektro gitara bir yerden başlamak istiyorum ama fiyatlara bakınca yeni başlayan birisi olaraktan yüksek bulduğumu söylemeliyim. Fiyatları görünce 2. el tarafına yöneldim ama orada da bilgim olmadığı için hangi gitar nasıldır, ne kadar eder bir fikrim olmadığı için 2. ele de bakamadım. 2. elde alabileceğim hangi markaların modellerini tavsiye edersiniz?

Bütçem 2500 3000tl gibi

3000 TL dediğimiz para 100 amerikan doları bile yapmıyor. Hobi olarak Thomann, Guitarcenter dolașan benim fikrimce, kim katılır kim katılmaz bilmem ama orta pișmiș ağızda dağılan bir gitar 1000 dolardan bașlar. Well-Done dediğimiz gitarlar ise 2000-2500 dolar civarında bașlar. Bu noktadan sonra 4000-5000-10000 dolar artık egzotik ağaca, özel yapıma, signature gitara göre değișir.

Bu ișin içinde olan herkes bunu biliyor ama insanlara yardımcı olabilmek adına çok heves kırmak istemiyor. Genel olarak söylüyorum "bence" iyi bir gitar 1000 dolar altına alınmaz. Bu 1000 dolar da Amerika fiyatı. Yani vergisiz mergisiz hali. Bunun altında alacaklarınız, orta gitar, orta kötü gitar, kötü gitar, kötü kötü gitar, baya kötü gitar olarak devam eder.

10000 tl'ye gitar 300 dolar yapar. Yani kötü gitar. Șimdi buna iyi dersem ben Esp E-ii'ye Jackson SL1'e Gibson Les Paul'a ne diyeceğim.

Yani 3000 tlye alacağınız bu gitar. Gitar șekli verilmiș ağaç olur ne yazık ki.

3000 TL dediğimiz para 100 amerikan doları bile yapmıyor. Hobi olarak Thomann, Guitarcenter dolașan benim fikrimce, kim katılır kim katılmaz bilmem ama orta pișmiș ağızda dağılan bir gitar 1000 dolardan bașlar. Well-Done dediğimiz gitarlar ise 2000-2500 dolar civarında bașlar. Bu noktadan sonra 4000-5000-10000 dolar artık egzotik ağaca, özel yapıma, signature gitara göre değișir.

Bu ișin içinde olan herkes bunu biliyor ama insanlara yardımcı olabilmek adına çok heves kırmak istemiyor. Genel olarak söylüyorum "bence" iyi bir gitar 1000 dolar altına alınmaz. Bu 1000 dolar da Amerika fiyatı. Yani vergisiz mergisiz hali. Bunun altında alacaklarınız, orta gitar, orta kötü gitar, kötü gitar, kötü kötü gitar, baya kötü gitar olarak devam eder.

10000 tl'ye gitar 300 dolar yapar. Yani kötü gitar. Șimdi buna iyi dersem ben Esp E-ii'ye Jackson SL1'e Gibson Les Paul'a ne diyeceğim.

Yani 3000 tlye alacağınız bu gitar. Gitar șekli verilmiș ağaç olur ne yazık ki.
sevip sevmeyeceğimi bilmediğim bir hobiye en başta 30 40bin tl verebilecek bir bütçem yok malesefki 🙁

Bütçem 2500 3000tl gibi
Devlet Bahçeli gibi anlatmak gerekirse, bütçe rakamının yanına bir sıfır ekliyoruz, çıkan sonucu 2'ye bölüyoruz. Elde ettiğimiz rakamla 2.elde başlangıç seviyesi amfi ve gitar bakmaya başlıyoruz. (DB Mode off)

Amfi demişken :

Konu 'Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?' Makale/Tutorial - Hangi başlangıç amfisi diye sormadan önce asıl neler sormalıyım ...?

Geri