Ipad ses kartı bağlantısı nasıl yapılır?

Herkese merhabalar. Black Friday indirimleriyle birlikte ilk defa bir Apple cihazı olan Ipad 9. nesil tableti aldım. Garageband gibi stüdyo programları hep ilgimi çekiyordu ve hazır indirimliyken alıp denemek istedim. Ancak cihazı ses kartına bağlayamadım. Normalde android telefonumun kulaklık girişinden aux kablosuyla ses kartının girişine bağladığımda direk bağlantı kuruluyordu. Bu apple cihazlarında bu olay olmuyor mu?

Yapmak istediğim sistem şu; hali hazırda ses kartımın bir girişine kondenser mikrofon bağlı. Diğer girişine Ipad'i bağlamam lazım. Akustik bir enstrüman kullandığım için sesin bu kondenser mikrofondan aktarılması şart. Yani Ipad sadece arada efekt cihazı görevi görecek. Bir nevi prosesör, pedal gibi. İşte bunu android telefonumda bir ucu 3,5 mm diğer ucu 6,35 mm lik aux kablosuyla bağlayarak sağlayabiliyordum. Ancak Ipad'in kulaklık girişine bu aux kablosunu bağladığımda herhangi bir tepki olmuyor.

Dip not: Tabletin kulaklık girişinde acaba bir sıkıntı olabilir mi diye düşünerek, ses kartını iptal edip direk mikrofonlu bir kulaklık taktım ve girişte sıkıntı yok. Kulaklığa istediğim efektli sesi alıp veriyor. Ancak ses kartına bağlama konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Bu apple ürünlerini kullanan arkadaşlardan yardım rica edebilir miyim? Bu kulaklık girişini aux aktarımı olarak kullanamıyor muyuz? Ses kartı için ayriyetten bir bağlantı aparatı mı almam lazım? Eğer öyleyse nasıl bir bağlantı aparatı almalıyım?

Ses kartını normal bilgisayara bağlar gibi USB'den bağlayıp kullanacaksın.

Kulaklık değil usb-c ya da lightning hangi bağlantı varsa onu kullanarak ses kartı veya irig tarzı aparatlara bağlaman lazım

Anladım, teşekkür ederim yorumlarınız için. Yani apple ürünlerinde ozaman veri çıkışını lightning bağlantısıyla yapacağız. O halde aşağıda linkini paylaşacağım aparatı alıp bir ucuna aux kablosunu bağladığımda ses kartına sesi aktarmış olurum değil mi?

aux'la işin yok.... ses kartı usb bağlantısı ile ipad'i lightning ya da usb-c neyse modeli oradan konuşturman lazım...
Söylemek istediğinizi anladım hocam. Bugüne kadar yaptığım tüm işlerde hep jak kablolarını kullandığım için usb girişinin sadece ses kartına güç verme amaçlı olduğunu sanıyordum. 😅 Demek ki farklı işlere de yarıyormuş. Teşekkür ederim hocam, ozaman benim almam gereken kablo bir ucu usb diğer ucu lightning olan kablo olacak.

iPad şarj kablosu zaten o… çıkmadı mı içinden?

Çıktı da hocam çok saçma bir kablo var içinde. Adaptöre bağlanan bölümü type-c, tablete bağlanan bölümü lightning şeklinde. Ürünleri farklılaştıracağım diye ne yapacaklarını şaşırdılar iyice. Aşağıdaki üründen hocam.

Neyi tartışıyoruz anlamadım... cihazın orijinal kablosu işte ... usb-c yoksa bilgisayarında en fazla bir usb adaptörü alırsın... gül gibi alet, usb-c de gayet iyi bağlantı... gerisini de artık Google yap, yazdım yazacağımı ilk soruya cevaben.

Neyi tartışıyoruz anlamadım... cihazın orijinal kablosu işte ... usb-c yoksa bilgisayarında en fazla bir usb adaptörü alırsın... gül gibi alet, usb-c de gayet iyi bağlantı... gerisini de artık Google yap, yazdım yazacağımı ilk soruya cevaben.
Hocam ortada tartışma yok ki 🙂 Zaten gerekli ürünün siparişini sizin 21.10 da yazmış olduğunuz mesajdan sonra verdim ben. Siz kutuda çıkmadı mı diye sorduğunuz için ona cevaben yazdım yukarıdaki yanıtı. Yoksa benim için kapandı olay.

Geri