Jackson JS11 vs Ibanez GRG121DX-WNF

• Konuyu açan Konuyu açan TLP
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Herkese selamlar.

Başlangıç için bir gitar bakıyorum, yavaş yavaş gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. Terimleri vs çok fazla bilmediğimi ve anlamadığımı belirteyim, başlangıcı ve biraz uzun süreli bir kullanımı göz önüne alınca hangisi daha mantıklı olur? İkinci ele çok yanaşmayı düşünmüyorum ama tavsiye ettiğiniz gitarı iyi bir fiyata bulursanız onların da önerilerini alabilirim, tercihen İstanbul içi olmaları çok iyi olur. Farklı bir öneriniz varsa da 5000 TL'yi geçmezse sevinirim, amfi veya ses kartı önerisi de yapabilirsiniz o konuya çok bakamadım ve hangi model iyidir pek bilmiyorum.

JS11: Jackson JS11 Dinky AH MBL

GRG121DX-WNF: IBANEZ GRG121DX-WNF GRG Elektro Gitar

Çalacağım tarzlar daha çok Avenged Sevenfold, Demon Hunter, Breaking Benjamin, Skillet, Drowning Pool, Bullet For My Valentine, From Ashes to New tarzı olacak. Nu, Alternatif, Metalcore, Heavy tarzı çalacağım denebilir kısacası.

Sıfır 5kya iyi bir gitar alabilmek mümkün değil. Ancak ikinci el 4-5k arasına sevdiğin gruplari icra edebileceğin high output manyetikli güzel ilanlar var malum sarı sitede hem de İstanbul içinde. Yardım almak istersen bana dilediğin zaman özel mesaj atabilirsin. Şöyle bir göz ucu ile baktım o bütçelere var metalcore yapılabilecek aletler.

Bende jackson js11 var beyaz modeli.Benim arkadaşta da ibanez grgx20 var.Şöyle diyim ucuz gitarlar sonuçta aklında öyle bi ses varsa yakalamak zor. Önemli fark jackson’ın fretleri jumbo ibanez’”inki normal fret bence jumbo fret daha iyi.Eline al ikisini de hangisi hoşuna giderse.Amfi olarak blackstar v3 lerden öneririm bende blackstar 20 v3 var eğer bir de pc varsa ton ayarı yapıyosun çok işe yarar bak onlara

Geri