jackson js32t gövde'de leke

Öncelikle herkese selamlar, Antalya'da yaşamamdan ötürü fazla sıcaklardan ve bunaltıcı nemden ötürü gitarımda (özellikle manyetikler ve vidalarda) paslanmalar meydana geldi, wd40 ve diş fırçası ile manyetiklerdeki pası neredeyse yok ettim ama elimin kontrolsüzlüğünden ötürü bir miktar da gövdeye wd 40 sıçrattım 🙁 lafı uzatmadan bunu nasıl halledebilirim ? ne ile sildiysem sileyim hiç bir şekilde yok edemedim hala o bölgeye parmağımı sürttüğüm zaman kayganlık hissediyorum.
WhatsApp Image 2023-09-28 at 13.09.36.webp

Geçmiş olsun.

Bu wd40 illet bir sprey içerisinde nasıl bir yağ varsa artık.

Sorumluluk almamak şartı ile

1. Tavsiyem etil alkol damlatıp silin.
2. Tavsiyem güçlü yağ çözücü özelliği olan bir bulaşık deterjanını nemli bir beze sıkıp sorun çözülene kadar bu şekilde yapabilirsin.
3. Tavsiyem Badem yağı damlatarak temizleye bilirsin.
4. Tavsiyem Limon suyu. Asitli olduğundan.

Bu "satin black" denen olayda bundan pek kaçış yok. Eninde sonunda gerçekleşecek bu durumu WD40 denen solvent arkadaş sayesinde erken yaşamışsınız. Gitarın üstündeki alan leke değil bu arada, o yüzden herhangi başka bir maddeyle bunu silerek satin finish'i geri getirmeniz mümkün değil. Çabalarınız büyük ihtimalle alanın daha da büyümesine sebep olacak.

Ben olsam çok kafama takmazdım açıkçası. Zaten zaman içinde gitara elinizi, kolunuzu, giysilerinizi vs. en çok sürdüğünüz yerlerde aynı durum oluşacak.

ikinci mesajdaki arkadas doğru söylüyor ama 1500 kum zımpara ile saten görünüme geri dondurulebilirsiniz. Eger hala orası diger finish alanlarına göre parlak veya ince hisli kalıyorsa 1200 kum da denenebilir.

Geri