Jackson - LTD Hangisini alsam?

Kafamda yeni bir gitar almak var. Üçüncü gitarım olacak. Tarzım da daha çok melodi ağırlıklı metal tonları. Hoşuma giden iki model var.

Jackson pro soloist sl2q mah : Thomann'da vergisiz hali 5700TL
LTD H3 1000FR : Thomann'da vergisiz hali 6600TL

Jackson alırsam seymour duncan TB6 manyetikleri sevmiyorum. Kullanmıştım. Değiştiririm muhtemelen.
LTD alırsam da Pegasus Sentient manyetikleri bir süre kullanırım ve ona göre değiştirip değiştirmemeye karar veririm diye düşünüyorum.

Fiyatından bağımsız olarak işçilik, çalınabilirlik, rahatlık, kalite olarak hangisini önerebilirsiniz?

Screenshot_2020-03-08 ESP LTD H3-1000FR See Thru BK SB.webp
Screenshot_2020-03-08 Jackson Pro SL2Q Soloist Northern.webp

Dosyalar

• Screenshot_2020-03-08 Jackson Pro SL2Q Soloist Northern.webp
    Screenshot_2020-03-08 Jackson Pro SL2Q Soloist Northern.webp
    46.4 KB · Gösterim: 171
LTD set neck diğeri neck thru
LTD U şeklinde sap diğeri C
LTD'nin sapının arkası boyalı diğerinin değil.

Ben kendime göre seçecek olsam Jackson'ı seçerdim ergonomi açısından ama tamamen kişisel. İşçiliklerinin benzer olacağını düşünüyorum. İkisi de Endonezya üretimi olması lazım.

Bence gitar çalımında rahatlık olarak sap şekli ile birlikte klavye radiusu ve gövde konturu önemlidir. Sap dizaynı farklı, gövde konturu farklı, jackson compound, ltd normal radiuslu. Bunların konforluğu da kişisel değerlerdir.

Ben de benzer gitarlara bakıyorum ve Endonezya üretimi olmaları bende çok kötü bir intiba bırakıyor. Kore, Japon vs. olsa anlarım ama Çin, Endonezya falan hiç içime sinmiyor.
Bu arada Jackson daha ağır basıyor

SL2Q MAH'ın aynı renginin sabit köprülüşü var bende iki sene kadar oldu sanırım alalı. Andertons'dan almıştım. Şu anda sanırım sabit köprülüsü üretilmiyor, ben alırken vardı.

Gitarın tek bir sorunu var o da fret uçları çok temiz değil. Bundan önce Ibanez RGT6EXFX vardı, fretleri çok daha iyiydi. Sonradan da ikinci el bir Ltd EC-401FM aldım Çin mali, onun fretleri de daha iyi yine. Belki bana denk gelmiştir bilemiyorum ama yine de bahsetmek istedim, almadan önce fretler nasıl diye internetten araştırmanızı öneririm.

Ben yine de severek çalıyorum. Birkaç haftada bir stüdyoya götürüyorum. Görüntüsü güzel, SD Distortion'da iyi bana göre, özellikle de diğer gitarın EMG 81-60'lara kıyasla.

jacksonı seçerdim bende . ama 3.bi seçenek daha varsa iron label ibanezlerede bakardım mesela şu

jackson un aynısını hilltown avm zuhal de denedim endonezya tadını alıyorsunuz öyle söyleyeyim 🙂 bakır yalamışsın gibi bir tat hala damağımda 🙂))))

ltd olan kore değilse ondan da uzak durmanı tavsiye ederim...

o bütçeye 2. el kore ltd çok rahat bulabilirsiniz...

jackson un aynısını hilltown avm zuhal de denedim endonezya tadını alıyorsunuz öyle söyleyeyim 🙂 bakır yalamışsın gibi bir tat hala damağımda 🙂))))

ltd olan kore değilse ondan da uzak durmanı tavsiye ederim...

o bütçeye 2. el kore ltd çok rahat bulabilirsiniz...

LTD , Kore sanırım. Jackson'ın görünümü ve sap radius'u teoride hoş. Denemek lazım. İbanez'lere bakıyorum ama görünümleri metal gitarı gibi değil.
Schecter'ler de pek içime sinmiyor. Burada yazılanlardan sonra da kafamdaki ikilem değişmiyor.
Gitarlar Türkiye'de olsa gidip denerdim. Youtube'dan gitar beğenme modundayım malesef. Distrübütör firmaya mesaj atıyorum. Bana o modelin alternatifini öneriyor.
Hiç getirelim bak diyen yok. Gitar mağazaları saçma sapan ıvır zıvır gitarlarla dolu. Bilmiyorum ne olacak bu gidiş.

LTD , Kore sanırım. Jackson'ın görünümü ve sap radius'u teoride hoş. Denemek lazım. İbanez'lere bakıyorum ama görünümleri metal gitarı gibi değil.
Schecter'ler de pek içime sinmiyor. Burada yazılanlardan sonra da kafamdaki ikilem değişmiyor.
Gitarlar Türkiye'de olsa gidip denerdim. Youtube'dan gitar beğenme modundayım malesef. Distrübütör firmaya mesaj atıyorum. Bana o modelin alternatifini öneriyor.
Hiç getirelim bak diyen yok. Gitar mağazaları saçma sapan ıvır zıvır gitarlarla dolu. Bilmiyorum ne olacak bu gidiş.
kore şekterler bunları fiyat performansta döver...blackout manyetikli almamaya bak yeter, bende şu anda jl-6 var hastasıyım...

Ben olsam Schecter alacaksam ve bu paralara çıkabiliyorsam çelik fretli olanlardan bakardım. SLS Elite veya Banshee Elite bakabilirsiniz. Ek olarak bu gitarlar neck-thru'dur. Yalnız bunlar dore müzikte yok. Thomann'da olabilir ya da dore müzik ile iletişime geçerseniz getirtebilirler.

Ben olsam Schecter alacaksam ve bu paralara çıkabiliyorsam çelik fretli olanlardan bakardım. SLS Elite veya Banshee Elite bakabilirsiniz. Ek olarak bu gitarlar neck-thru'dur. Yalnız bunlar dore müzikte yok. Thomann'da olabilir ya da dore müzik ile iletişime geçerseniz getirtebilirler.

SLS elite süper duruyor ama fiyatı çok yüksek benim için. Euro da yükseliyor. Gözümü karartıp alabilirim belki. İyi öneri. Teşekkürler. Fakat zor. Vergisi, kargosu 10000TL gibi.

kiesel bakmayı düşündünmü hiç? onlarında 1000-1200 dolar civarı güzel gitarları var çelik fretli karbon çubuklu neckli vs, gerçi schecter fishman aktifleri koyuyo sls gitarlara daha bi alınası geliyo.

fak this döviz kuru birşey almadan önce hangisini seçecem diye saç döktürüyor adama.

SLS elite süper duruyor ama fiyatı çok yüksek benim için. Euro da yükseliyor. Gözümü karartıp alabilirim belki. İyi öneri. Teşekkürler. Fakat zor. Vergisi, kargosu 10000TL gibi.
Şimdi baktım SLS fiyatına thomann'dan. Sustainiac olmayan FR modeli kargo vergi dahil 1300 euro yapıyor. Üstte koyduğunuz gitar ile bu dediğim gitarın fiyatı schecter'ın kendi sitesinde aynı. Dore ile bi görüşüp fiyat alabilirsiniz. Eğer sustainiac istiyorsanız evet 10.000 lira yapıyor.

kiesel bakmayı düşündünmü hiç? onlarında 1000-1200 dolar civarı güzel gitarları var çelik fretli karbon çubuklu neckli vs, gerçi schecter fishman aktifleri koyuyo sls gitarlara daha bi alınası geliyo.

fak this döviz kuru birşey almadan önce hangisini seçecem diye saç döktürüyor adama.
Kiesel'in o fiyat bandındaki gitarlar bolt-on oluyor. Tercih meselesi tabi, tonu direkt etkileyecek bir şey. Onun dışında dediğin gibi fishman manyetikler var, tercihte önemli bir sebep. Ayrıca schecter'ın bu gitarlarında da sapta karbon çubuklar var.

Geri