Kablo uzunluğu seste gecikme yapar mı?/Kablo önerisi

Merhaba, elektro gitara yeni başlayacağım, bir jak kablosu edinmek istiyorum.Ibanez Sl10 modelini beğendim, lakin 10ft yerine 20ft almak daha çok işime yarayacak.3 metre yetersiz geliyor.Bu noktada şöyle bir sorum olacak, kablonun uzunluğu seste gecikmeye sebep olur mu?Ayrıca bu fiyat bandında önerebileceginiz kaliteli ve dip gürültüsünü minimuma indirecek bir model biliyorsanız öneri alırım.Cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkürler.

kablo üreten elle tutulur birkaç marka var zaten. ernie ball, ibanez, gibson, fender falan bu markalara ürettirip kendi markalarını basarlar. sommer ve klotz markalarını öneririm ben. sommerin hazır enstrüman kabloları var mı bilmiyorum ama türkiyede. sadece kablo satıyor diye biliyorum.

Kirlin, ibanez ve Fender professional kullandım. Diğer bütün şartlar aynı iken bu 3’ü arasında en gürültüsüz olanı Fender, ikinci ibanez, üçüncü de kirlin oldu. Noise gate pedalı kullanılırsa kablolardaki gürültü farkları oldukça azalıyor.

Bende DiMarzio, Planet Waves, Whirlwind, George L's ve Fishman Astrope marka kablolar var ve hepsi aynı bence. Ev kullanımı için çiteşmesin yeter diyorum. 😅

Geri