Kayıt alirken ses çok patlak çıkıyor

Merhaba arkadaşlar benim abim Amerika'dan gelirken bana kulaklık amfisi getirmiş üstünde delay reverb chorus tramelo od distortion gibi bir sürü efekt var kulaklıktan bana çok güzel geliyor sesi fakat cihazın otg desteği ile kayıt aldığımda ses çok patlak çıkıyor yani nasıl anlatacağımıda bilemiyorum tiktok hesabıma bakın bı orda paylaşmıştim
(Baki._ss) İsmim bu

Merhaba, açıkçası tiktok hesabına girmedim, hiç bir şey için girmem oraya, anlattıklarından yola çıkarak: Kayıt seviyen çok yüksek olabilir. Kayıt aldığın programın ayarlarını bir kurcala, özellikle giriş seviyesini biraz düşürmeyi dene. Bazen fazla yüksek seviye patlama yapabilir.

Kullandığın yazılımın ayarlarına da bir göz atmakta fayda var. Sample rate ve bit depth ayarlarını kontrol edebilirsin. Ayrıca, programın giriş seviyelerini ve efekt ayarlarını gözden geçirmek iyi olabilir.

Son olarak, amfinin üzerindeki efekt ayarlarını çok yüksek tutmamaya dikkat et. Distortion veya overdrive gibi efektler fazla yüksek seviyede olursa sesin patlamasına neden olabilir.

Geri