Kılçık (rock) - Ankara

bence nakaratlardan önceki ara geçişleri kaldırın, nakarat melodisi çok vurucu olmuş ama nakarat harici biraz tekdüze sanki. flanger son vuruşa çok iyi oturmuş ama geçiş bölümüne, bilmem ki. neden gainden bu kadar uzak duruyorsunuz? 🙂

sertsessiz flangerlar falan aslında şarkının orjinalinde yok yani öyle olmasını biz istememiştik.. neyse.. gain bu şarkıya çok yakışmaz diye düşünüyoruz ama belki konser versiyonu falan yapılırsa neden olmasın 😉 nakarat öncesi ara geçişleri konusunu da dikkate alıcaz mutlaka.. dinleme zahmetini gösterip bir de üstüne yorum yaptığın için teşekkür ederim 😀

şarkıyı indirmek istiyorum ama naptıysam beceremedim 🙂
nakarat öncesi ara geçişlerde de ozana katılıyorum, kalkması gerek sanki..nakarat gainli olsa fena olmaz..birde bu sondaki flangerlı kısımda biricik de oldugu gibi , böyle duygulu ama solomsu birseyler koysanız oraya çok daha vurucu olacak şarkı..
şarkı bu hali ile de çok güzel gerçi..tutsak ve biricikden sonra çok sevdiğim 3. parçanız oldu..

saol rbc 🙂
evet geçişler biras bekletio insanı ..artık download edebilirsin sarkıyı bi daa dene istersen aceleye geldi de sarkıyı koymak ondan yanii 🙂

Merhaba,

Kayıtlarınızı yeni dinleme fırsatı buldum. Şarkılarınız kendi tarzı içerisinde gerçekten çok güzel. İyi yerlere gelceğinize eminim.
Affınıza sığınarak ufak yorumlar yapmak isterim. Sanırım kayıtları kendiniz yapıyorsunuz. Öncelikle kayıtlarla ilgili bi kaç bişey söylemek isterim. Parçaların genelinde vokal çok gizlenmiş, geri planda kalmış. (kertenkele ve tutsak hariç) Gitarlar çok önde. Özellikle distorion kullandığınız yerlerde ve aynı zamanda vokalin olduğu yerlerde gitarlara genişlik verilebilir ve arkaya itilebilir. Nakaratlarda ve vokalin vurgu yaptığı yerlerde vokalin sesinin beynime kadar girmesini isterim ben 🙂 Tutsak hariç diğerlerinde vokal biraz daha parlaklaştırılabilir. Parçaların sözlerini anlamakta zorlandım, ondan bunları söyleme gereği hissettim.
Tutsak ve kertenkele hariç diğerlerinin trampeti parlaklaştırılabilir. Çok kapalı geliyo tonu özellikle dilveber parçasında. Ama genel olarak davulun tonunda ve ses seviyesinde sorun yok gibi geldi. Diğer enstrumanlar davula yaklaşsa daha ii olur bence.
Özellikle dilveber hakkında yukarıda yazdıklarımdan farklı bişeyler sölemek isterim. Basın yazdığı çok güzel melodiler var. Aslında sorun bence geçişlerde değil. Altyapıda vokal melodilerini destekleyecek basın yanına ufak tefek melodiler lazım. Yani biraz daha doldurmak lazım. Tabi bunların da diğer gitarlarla beraber geriye itilmesi gerekiyor. Bunların hepsi tabi bence asıl söz bestecilerde onlar ne derse o olur biz dinleriz 🙂
Biricik parçasında davulun kickleri müziğin dışında kalıyor. Sanırım tonundan dolayı ama ben de tam anlamadım.
Elinize emeğinize sağlık. Umarım haddimi aşan şeyler söylememişimdir.
Saygılar,

Cag_eklips gercekten yorumların için cok cok tesekkür ederim.soledigin her konuda sana katılıoruz oncelikle bunu soylemek istiorm..
kayıt konusunda biraz talihsizlik yasadık we mixlerde soylediklerinin hepsini zaten uygulamaya gecirttmeye calıstık fakat kayıt ev kaydı diil ve işin basında olan adamlar war.mix konusunda yapılmasını istediklerimiz tam olarak olmadı mixler sorunlu, kısa ve öz olarak bunu soyleyebilirim.daa fazlasını soylersem de gerginlik olabilir.fazla konusmamak en iisi..sonuç olarak:
kesinlikle ve kesinlikle tüm samimiyetimizle sana katılıorz tam olarak hepsini yazmıssın..
tekrar tekrar tesekkür ederim .. 🙂

evet arkadaşlar başak'ın da dediği gibi kayıtlar ev kaydı değil 😀 hatta ankaranın en iyi denilen stüdyolarından birinde yapıldı fakat bazı talihsizlikler yaşandı hiç kimsenin beklediği gibi kayıt olmadı neyse sonuçta kayıt konusunda haklısınız zaten en kısa zamanda yeni kayıt ya da bu kayıtlara yeni mix yapılcak yapılır yapılmaz bu şarkıların yerine onları koyarız... 🙂

bi de pazar günü bizizde konserimiz var herkesi bekleriz umarım busefer hiç bir aksilik çıkmaz 😀

yorumlarınız için tekrar hepinize teşekkürler görüşmek üzere...

bugun tesadüfen bizize ugradım.. ilk iki sarkınızı dinleyebildim. ve gercekten cok hosuma gitti. grubun sahne performansıda oldukca iyi.. bide bol seyircili bir ortamda düşünemiyorum..
teşekkür ederim.
o buz gibi havada içimi ısıttınız
kolay gelsin. basarılar diliyorum. parcalarınızıda şimdi indirip dinliycem..

bugun tesadüfen bizize ugradım.. ilk iki sarkınızı dinleyebildim. ve gercekten cok hosuma gitti. grubun sahne performansıda oldukca iyi.. bide bol seyircili bir ortamda düşünemiyorum..
teşekkür ederim.
o buz gibi havada içimi ısıttınız
kolay gelsin. basarılar diliyorum. parcalarınızıda şimdi indirip dinliycem..

sertsessiz demiş ki:
yine başarılı bir konserdi tebrikler, ama oynayın şu aranjmanlarla 🙂

görüşmek üzere!
süper bi grup sahne duruşları süper ancak bence bestelerde iki gitarın aynı şeyi yapmasından ziyade değişimli olarak biri ritmi atarken diğeri üstten uyumlu sololar atabilir illa hızlı solo demek deil bu... tabiki yinede seçim sizin başarılar arkadaşlar 🙂

zorknemesis demiş ki:
sertsessiz demiş ki:
yine başarılı bir konserdi tebrikler, ama oynayın şu aranjmanlarla 🙂

görüşmek üzere!
süper bi grup sahne duruşları süper ancak bence bestelerde iki gitarın aynı şeyi yapmasından ziyade değişimli olarak biri ritmi atarken diğeri üstten uyumlu sololar atabilir illa hızlı solo demek deil bu... tabiki yinede seçim sizin başarılar arkadaşlar 🙂

yine haddimi aşıyorum ama şimdi buna da katılmamak mümkün değil şu haliyle 2 gitar çok gerekli değil bence.

dün gelip dinleyen herkese çok teşekkür ediyorum.. yorumlarınız için de teşekkür ederim..
p_Absolution_q umarım kendi bestelerimizi de dinlersin ve beğenirsin 😀 teşekkür ediyorum..
sertsessiz ve zorknemesis ikinci gitar gruba daha yeni katıldı ve ikinci gitar yazmak için çok zaman bulamadık ama dediğiniz gibi yakında iki gitarın aynı şeyleri yaptığını duymayacaksınız..
MNB soundcheck her konserde sorun olduğu için nekadar düzgün yaparsak okadar iyi oluyo kısa tutsaydık eminim konser fena değildi ama soundcheck i biraz daha düzgün yapsaydınız diye bir mesaj atardın😀 önceki konserlere gelenler bilir soundcheck olayından ne çektiğimizi..
son olarak da😀 RBC evet biziz baya bi soğuktu önceki gece kombi donmuş oyüzden kalerüferler yanmıyormuş sorduğumda böyle söylediler.. elimizdeki şerkılara yakın bi zamanda tekrar mix atılcak umarım eskisi gibi olmaz.. yakında bikaç konser daha var kesinleşince burdan yazıcam görüşmek üzere... hı buarada mar ne demek istediğini anlamadım :S?

yorumlarınız için ben de tesekkür ederim arkadaslar .ahmet in de soyledigi gibi yazdıklarınızı gercekten degerlendiriyoruz ve en kısa zamanda cozmek için ugrasıyoruz.sadece biraz zaman problemimiz var 🙂

evet mar ne demek istedin gercekten ????turkce isim koymaktan yana diil misin yoksa grupların buldugu isimleri mi begenmiyosun?her hangi bir eleştirin varsa ve acık olarak yazarsan mutlu oluruz.tesekkür ederim şimdiden..

gelen ,dinleyen,eglenen üstüne bi de alkışlayan herkese tesekkür ederizz 🙂 🙂

yorumlarınız için ben de ayrıca tesekkür ederim arkadaslar .ahmet in de soyledigi gibi yazdıklarınızı gercekten degerlendiriyoruz ve en kısa zamanda cozmek için ugrasıyoruz.sadece biraz zaman problemimiz var 🙂

evet mar ne demek istedin gercekten ????turkce isim koymaktan yana diil misin yoksa grupların buldugu isimleri mi begenmiyosun?her hangi bir eleştirin varsa ve acık olarak yazarsan mutlu oluruz.tesekkür ederim şimdiden..

konserde bizi yalnız bırakmayan arkadaşlara teşekkürler...bu arada if rock barda cmt günü konser var sanırım...kesinleşince burdan yazarız...biziz gerçekten de dondurucuydu 🙂

Geri