Kulaklık amfisi

• Konuyu açan Konuyu açan Ceres
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Merhaba, yakında elektro gitar almayı düşünüyorum ama amfiler gerçekten pahalı. Amfi almak yerine kulaklık amfisi almayı düşündüm sizce mantıklı mı?

Peki bu aletler için nasıl bir kulaklık olmalı. Mesela elimde orta seviye oyuncu kulaklığı var iş görür mü?

bu aletler OYUNCAK... sağda solda çantada taşıyıp egzersiz yapmak dışında bir faydaları yok, adam gibi bir sistemin yerini tutmaz ama iş görür para bağlamak istemiyorsan ...

oyuncu kulaklığı iyi olmaz, daha nötr referans kulaklık hadi olmadı iyicene bir hi-fi kulaklık daha verimli olur

bu aletler OYUNCAK... sağda solda çantada taşıyıp egzersiz yapmak dışında bir faydaları yok, adam gibi bir sistemin yerini tutmaz ama iş görür para bağlamak istemiyorsan ...

oyuncu kulaklığı iyi olmaz, daha nötr referans kulaklık hadi olmadı iyicene bir hi-fi kulaklık daha verimli olur
Yani en fazla 1000 TL gibi bir bütçem var. Videolardan gördüğüme göre ses performası başlangıç için kötü gibi gelmedi. Ama yerine şunu al diyebileceğiniz bir şey varsa önerirsiniz sevinirim.

Yani en fazla 1000 TL gibi bir bütçem var. Videolardan gördüğüme göre ses performası başlangıç için kötü gibi gelmedi. Ama yerine şunu al diyebileceğiniz bir şey varsa önerirsiniz sevinirim.
Marshall MG serisinden çok daha iyi bence. Bende var bahsettiğim ürün. Ayrıca kocaman lambalı kafa anfi ve kabin de var. Ses kalitesi gayet idare eder bunun. Elinde hangi kulaklık - hoparlör varsa onunla kullan. Yetersiz gelirse daha sonra alırsın daha kaliteli bir kulaklık. Şimdiden ekstra kulaklık almana gerek yok bence

Videolardan gördüğüme göre ses performası başlangıç için kötü gibi gelmedi.
youtube sadece özellikleri filan tanımak için iyi... ses o kadar proses edilmiş geliyor ki sana, yanıltıcı olur... oda mikrofonu ile ham kayıt alıp işlemeden dinlemen filan lazım ki o da youtube değil... youtube Marshall MG10 amfileri dinle zannedersin odada Slayer çalıyor 🙂 .... e naapçam dersen, mümkünse mağazalarda dinle / dene veya tanıdık simalar değil de gerçek amatörlerin basit kayıtları filan varsa onlara bak youtube'da

Geçenlerde bir müzik mağazasında dolanırken içeride birisi vox amplug 2'yi deniyordu. Merak ettim ve ben de denedim. Gerçi orta halli bir kabine bağlıydı, beni o kabine bağlasan ben de ortalama bir ses veririm ama açıkçası fiyatına göre gayet tatmin edici bir sesi vardı. Gitara yeni başlayan birisi için son derece yeterli olduğunu düşünüyorum. Zaten gitara devam etme/bırakma eşiğini geçtikten sonra ses kalitesine ve niteliğine bakış açın gelişecek ve değişecek. O zamana kadar bu tarz ürünler işini fazlasıyla görür.

Geri