Kulaklık için yardım....

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Boss KTN ART MK2 amfim var. Amfiye bağlayıp kullanabileceğim bir kulaklık lazım. Kulaklıklar hakkında hiçbir fikrim yok. Bunlara monitör kulaklık, stüdyo referans kulaklığı vs. ne deniyor bilmiyorum. Kendim şu an kullandığım Sony WH-1000XM4 kulaklığı , kablolarla, fazladan 2-3 aparatla amfiye bağlayıp ses almaya çalıştım fakat aldığım sesin ,sesle pek alakası yoktu.
Ne almam gerekiyor onu da bilmiyorum. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Bütçem olarak ise maksimum 10 Bin TL.

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın. Boss KTN ART MK2 amfim var. Amfiye bağlayıp kullanabileceğim bir kulaklık lazım. Kulaklıklar hakkında hiçbir fikrim yok. Bunlara monitör kulaklık, stüdyo referans kulaklığı vs. ne deniyor bilmiyorum. Kendim şu an kullandığım Sony WH-1000XM4 kulaklığı , kablolarla, fazladan 2-3 aparatla amfiye bağlayıp ses almaya çalıştım fakat aldığım sesin ,sesle pek alakası yoktu.
Ne almam gerekiyor onu da bilmiyorum. Yardımlarınız ve önerileriniz için şimdiden teşekkürler.
Bütçem olarak ise maksimum 10 Bin TL.
Dostum merhaba, öncelikle, Beyerdynamic DT 770 Pro'yu düşünebilirsin. 80 ohm olanı amfi ile kullanmak için uygun. Audio-Technica ATH-M50x de oldukça iyi bir seçenek. Hem stüdyo monitör kulaklığı olarak hem de genel dinleme için kullanabilirsin. Sennheiser HD 600, mükemmel ses kalitesi sunar ve referans kulaklığı olarak bilinir. Bir de Sony MDR-7506 var, bu da stüdyolarda çok tercih edilen bir modeldir ve ses detayı oldukça iyidir.

Bu kulaklıklardan birini tercih edersen, amfi ile daha iyi bir deneyim yaşayabilirsin. Hepsi senin ihtiyacını karşılar ve net, doğru ses verir. Bütçen de oldukça yeterli, bu yüzden bu modellerden biri işini görür.

Dostum merhaba, öncelikle, Beyerdynamic DT 770 Pro'yu düşünebilirsin. 80 ohm olanı amfi ile kullanmak için uygun. Audio-Technica ATH-M50x de oldukça iyi bir seçenek. Hem stüdyo monitör kulaklığı olarak hem de genel dinleme için kullanabilirsin. Sennheiser HD 600, mükemmel ses kalitesi sunar ve referans kulaklığı olarak bilinir. Bir de Sony MDR-7506 var, bu da stüdyolarda çok tercih edilen bir modeldir ve ses detayı oldukça iyidir.

Bu kulaklıklardan birini tercih edersen, amfi ile daha iyi bir deneyim yaşayabilirsin. Hepsi senin ihtiyacını karşılar ve net, doğru ses verir. Bütçen de oldukça yeterli, bu yüzden bu modellerden biri işini görür.
Bunlardan sadece birini önerecek olsanız hangisini önerirsiniz?

Bunlardan sadece birini önerecek olsanız hangisini önerirsiniz?
Hiç düşünmeden Beyerdynamic DT 770 Pro'yu öneririm. Bu kulaklık, özellikle 80 ohm modeliyle amfiye bağladığında harika sonuçlar verir. Hem konforlu hem de ses kalitesi açısından çok başarılı. Stüdyolarda da çok tercih edilen bir modeldir, bu yüzden seni memnun edeceğini düşünüyorum.

Amfiye bağlayıp kullanabileceğim bir kulaklık lazım.
NEDEN?

Yani tavsiye işi kolay ama AMACIN ne?
Sessiz çalmak ise neden amfiyle uğraşıyorsun, iRig tarzı bir aparat al dünyalar senin olsun. Tamam yine kulaklık lazım olacak ama mesele şu ki amfilerin kulaklık çıkışı sadece mecbur kalınan durumlarda idare etsin diye son derece tırto bir ses verir. Ne amfinin tadını alırsın ne de kaliteli kulaklığın. Elimden çok amfi geçti, neredeyse tamamı phones Out ile AYNI sesi veriyordu.
Katana gibi amfileri çoook kısık sesle çalmak da mümkün, hani derdin gürültü ise zaten gitarın çıplak telleri de çın çın edecek, amfiyi daha kısık bile çalabilirsin.
Yok derdin kayıt yapar "gibi" sadece gitarı duyayım ise dediğim gibi vasat bir phones out ses çıkışı duyacaksın sadece.

Üstte adı geçenlerden Beyerdynamic ve Sennheiser açık ara tercih ederim.

NEDEN?

Yani tavsiye işi kolay ama AMACIN ne?
Sessiz çalmak ise neden amfiyle uğraşıyorsun, iRig tarzı bir aparat al dünyalar senin olsun. Tamam yine kulaklık lazım olacak ama mesele şu ki amfilerin kulaklık çıkışı sadece mecbur kalınan durumlarda idare etsin diye son derece tırto bir ses verir. Ne amfinin tadını alırsın ne de kaliteli kulaklığın. Elimden çok amfi geçti, neredeyse tamamı phones Out ile AYNI sesi veriyordu.
Katana gibi amfileri çoook kısık sesle çalmak da mümkün, hani derdin gürültü ise zaten gitarın çıplak telleri de çın çın edecek, amfiyi daha kısık bile çalabilirsin.
Yok derdin kayıt yapar "gibi" sadece gitarı duyayım ise dediğim gibi vasat bir phones out ses çıkışı duyacaksın sadece.

Üstte adı geçenlerden Beyerdynamic ve Sennheiser açık ara tercih ederim.
Evet amacım sessiz çalmak, yazın kaldığım ev müstakil ama üniversite için yaşadığım şehirdeki evim müstakil değil. Müstakil evde rahatça çalabiliyorum ama apartmanda kolay olmuyor. Gitarları ve amfiyi komple taşıyorum yaz-kış. Dediğim gibi önerilere açığım iRig nedir ne değildir pek bir bilgim yok, en mantıklısı neyse onu öğrenmek, onu kullanmak isterim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yazılanlardan Beyerdynamic DT 770 Pro güzel tercih olur, ben 2 seneye yakın süredir kullanıyorum sorunsuz çok memnunum, diğerleri hakkında bilgim yok.

Katana artist mk2 ile kullanıyorum bu arada ben de, ses kartıyla kullanmakla arasında fark var ama beni rahatsız edecek seviyede değil amfiyle gece çalarken yeterince tatmin ediyor. Genelde geceleri çalmaya fırsat bulabiliyorum işimden dolayı, gece dediğim sabaha karşı 4-5 civarı, o durumda amfiyi açabildiğim ses gitarın akustik sesinin üzerine yeterince çıkamıyor, bu durumda kulaklıkla sesi istediğim seviyede açıp detayları duymak çok daha kolay, kulaklık her zaman ihtiyaç olacaktır o yüzden iyi bir kulaklık alıp ilerideki ihtiyaçlarında da bunu kullanabilirsin. Bu amfiyle de kullanırken kötü kulaklıkla çok daha kötü oluyor.

Referans kulaklık demek aslında ekolayzer düm düz olduğu şekilde bir ses veren bir kulaklık.
Asıl amacı bir grup müziği içinde tüm enstürümanların duyumunu eşitlemek için.
Çok güzel sesleri yoktur.
Kullanmış olduğun Sony vb kulaklıklar ise ekolayzer düz şekilde ayarlanmamıştır.
Bas ve tiz artırılmıştır. Aslında dinlemesi daha keyiflidir.
Elinde Fender ve Gibson gitar olsa ve amfinin aynı ayarını kullanarak çalsan her ikisininde duyumu farklı olacaktır.
Eğer tonu Fendere göre ayarladıysan, Gibson gitarın sesi daha boğuk duya bilirsin ve clean tonda bile drive sesi gelir.
Bunun gibi amfi hoparlöründen duyduğun sesi kulaklıktan beklemek hata olur.
Öncelikli olarak hoparlörden gelen ses bütün vücuduna çarpıyor. Hacimsel olarak inanılmaz büyük.
Bu durumda kulaklığına göre amfi ayarlarını değiştirmelisin.
Ben evde prosesör kullanıyorum.
Ona istediğin kadar ton yazabildiğin için kulaklıkla kullandığım ayarları farklı yerlere kaydediyorum.
Senin amfininde ayarlarına baktığımda kabin resonance ayarlarını değiştirerek deneyebilirsin.
Tone shape knobuda 4 farklı seçenek sunuyor. Belki daha iyi bir ton yakalayabilirsin.

Selam.. Çok benzer bir durumdaydım..B&W Px7 kablosuz,ama kablolu olarak da kullanılabilen kulaklıklarımdan gitar amfisinden gelen sesten hiç memnun kalmamıştım..Kablolu stüdyo monitör kulaklık mı alsam, gitara takılan aparatlara mı baksam diye araştırırken NUX Mp-3 Mighty Plug-in Pro'yu gördüm,denedim ve 3.500tl'ye aldım.. Gitara bağlayıp üzerindeki kulaklık çıkışından B&W mevcut kulaklığa bağlayınca cam gibi ses alırken tüm tonları duyabildim..Ha bunun çok daha üstü Boss Katana Go var ama o çok pahalıydı..Bir inceleyin bir sürü ton yükleyip gitar üzerindeki plug-in adaptörden tek tuşla değiştirebiliyorsunuz..Tam istediğiniz sesi ayarlayabilecek çok çok iyi bir app'i var..Hem elinizdeki kulaklığı da değerlendirmiş olursunuz..Saygılar

Sorun tonda değil, sorun ,amfiden aldığım sesi en sağlıklı biçimde nasıl kulaklıkla duyarım bu. Direkt kulaklık bağlasam iyi olmaz denildi. iRig'in dışında önerebileceğiniz farklı şeyler var mıdır?

Ayrıca amfi 0.5W çok kısık seslerde çalınabiliyor , biliyorum. Ama bazı sebeplerden dolayı mecburen kulaklıkla çalmam lazım.

Geri