londra da elektro gitar alacagim tavsiye lazim acil

merhabalar 26 temmuz da 5 gun sonra londraya gidecegim ordan fenderin american serisilerinden almayı düşünüyorum. nereye bakayım hangi caddelere sokaklaran veya bildiğiniz mağaza isimleri var mıdır? bir de gitarı sırtımda rahatça getirebilir miyim gümrükte vs sıkıntı yaparlar mı? yardimci olursanız sevinirim

Camden'da guitarguitar var. Çok fazla dolaşmadan sıfır fender almak isteseydim ben muhtemelen oraya giderdim ilk önce.

Gitarı sırtınızda çok rahat getiremeyebilirsiniz çünkü hardcase'i sırtınıza bağlamak zor olabilir. Narkotik çevirirse de "kullanıcıyım abi" deyin.

Mağazalar Denmark Street ve Leicester Soho civarında daha bir arada ya da üşenmeyip Andertons'a gidecen trenle 2 saat sanırım ... sırtında gigbag olur ama hardcase uçağa almak epey meşakkatli bir teşebbüs olacaktır... gümrük bireysel enstrümana laf edemez, etiket, jelatin vb sök şahsi gitarım diye geç

anladım teşekkür ederim eğitime gittiğim için maalesef dışarı pek çıkarmıyorlar tek bildiğim oxford street te alışverişe izin verecekleri. bütcem en fazla 1800 sterlin ikinci el sıfır farketmez american alacağım başka tavsiyeleriniz var mıdır?

Hardcase için uçakta ekstra para ödersiniz muhtemelen. Onu bir araștırın. Hardcase seçeneği olmadan gigbag ile daha rahat getirirsiniz. Hardcase için ekstra para ödemeyin yani bu durumda. Tax free almayı unutmayın 🙂

Mutluluğa giden en kestirme yol: Amerikan malı bir Fender Strat.
Ta ki o sap-gövde birleşimindeki takoz gibi neck plate zımbırtısının, deli gibi gürültü yapan ve aşırı parlak single manyetiklerin "standart" diye yutturulduğunu ve ancak daha üst modellere para bayılarak bu "standart" özelliklerden kaçınmak gerekeceğini anlayana değin...
Daha fazla para verince ne oluyor, ondan da emin değilim...
Arkadaşın biri provaya Ultra Strat ile geldi. ULTRA. Merak eden baksın kaç para olduğuna🙂
Gruba ikinci bir gitar almanın ne büyük bir risk olduğunu o gün bir daha anladım. Ne yaptıysak para etmedi, o kadar saçma sapan bir parlaklık vardı gitarda... Kabus gibi provaydı. Bir kez daha nefret ettim Fender'den.
"Üstünde Fender yazsın, bir de Amerikan olsun" kafası ile gitar almayın arkadaşlar. Biraz tüketici bilinciniz olsun. Marka ve menşeiini belirlemek ile olmuyor bu iş.
İhtyacınıza göre alın şu şeyleri diye diye dilimizde tüy bitti.
O mağazalarda zibilyon tane alternatif vardır, bunlara bakmadan geçmek talihsizlik olur diye düşünüyorum.

Karşılaştırılır mı bilemiyorum ama Schecter Nick Johnstone ve Sire S7 soundları dinledikten sonra USA strat bende cazibesini yitirdi..

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama Fender artık rakipsiz değil ve bugüne kadar sanrılarım meğer hep "reklam kokan hareketler bunlar" kıvamında imiş...

Bu arada Nick ellemişliğim var, sire tecrübem yok...

Karşılaştırılır mı bilemiyorum ama Schecter Nick Johnstone ve Sire S7 soundları dinledikten sonra USA strat bende cazibesini yitirdi..

Zevkler ve renkler tartışılmaz ama Fender artık rakipsiz değil ve bugüne kadar sanrılarım meğer hep "reklam kokan hareketler bunlar" kıvamında imiş...

İkisini de çaldım-kullandım.
Johnstone çok güzel gitar, ama Türkiye fiyatı biraz abartılı kalıyor. Johnstone'ı satıp iki Endonezya gitar aldım neredeyse. Alırken biraz sap ayarı vs gerekti, o kadar. Kolay çalınan ve keyifli bir gitar. Bir tık ağır sadece. Ama Endonezya bir gitar için sıfır fiyatı artık cazip değil buralarda.
Sire S3 çaldım, S7'yi de alırken denedim. Farklar daha çok kozmetik idi, çalımda fark yoktu. S3 luthier gördü, perdeler saçma sapan bir jumbo tipti, tesviyesiz kendine gelemedi çalım. Fakat sanki S7 için de aynı şey gerekebilirdi. Götürdüğüm luthier zaten çoğu Sire için bu tip müdahalelerin gerektiğini söyledi.
Buna rağmen de o fiyata alınabilecek en iyi Strat halen. Ben de yeni sattım. Satmasam modifiye edip kullanacaktım.
Ultra fiyatına 2-3 tane Nick Johnstone, 4-5 tane Sire S7 alınır sanırım.
Tabii imkanı olan Amerikan malı olan Johnstone imza modeline de bakabilir. Ben kendi hesabıma bunu yapardım mesela, veya belki rengini beğendiğim bir Ernie Ball Cutlass filan da bakabilirdim.

👏
Hele hele Gibson hiç değil rakipsiz

İkisini de çaldım-kullandım.
Johnstone çok güzel gitar, ama Türkiye fiyatı biraz abartılı kalıyor. Johnstone'ı satıp iki Endonezya gitar aldım neredeyse. Alırken biraz sap ayarı vs gerekti, o kadar. Kolay çalınan ve keyifli bir gitar. Bir tık ağır sadece. Ama Endonezya bir gitar için sıfır fiyatı artık cazip değil buralarda.
Sire S3 çaldım, S7'yi de alırken denedim. Farklar daha çok kozmetik idi, çalımda fark yoktu. S3 luthier gördü, perdeler saçma sapan bir jumbo tipti, tesviyesiz kendine gelemedi çalım. Fakat sanki S7 için de aynı şey gerekebilirdi. Götürdüğüm luthier zaten çoğu Sire için bu tip müdahalelerin gerektiğini söyledi.
Buna rağmen de o fiyata alınabilecek en iyi Strat halen. Ben de yeni sattım. Satmasam modifiye edip kullanacaktım.
Ultra fiyatına 2-3 tane Nick Johnstone, 4-5 tane Sire S7 alınır sanırım.
Tabii imkanı olan Amerikan malı olan Johnstone imza modeline de bakabilir. Ben kendi hesabıma bunu yapardım mesela, veya belki rengini beğendiğim bir Ernie Ball Cutlass filan da bakabilirdim.

Ben bu konuda bir tık daha şanslıyım. muziker.bg sitesinde gördüğüm kadarıyla S7 16000 TL civarına geliyor . Çekya menşei olan bir müzik mağazası. Bulgaristan'a kargo da 20-30 Euro civarında tutuyor kampanya yakalarsam o da ücretsiz. Çok ciddi fiyat farkı var. Fakat Nick Johnstone garip bir şekilde Türkiye ile aynı fiyatta , tüm dünyaya aynı fiyata satmaya mı çalışıyorlar nedir anlamadım..
Earnie Ball Cutlass , Fender Ultra gibi gitarlara hiç ihtiyaç duymuyorum, ne albüm ne de profesyonel sahne gibi bir durumum yok. Bu kadar bütçe var mı desen o da yok 🙂 . Açıkçası o bütçeyi ticarete ayırmak benim için öncelikli geliyor.
Tabi bunlar zevkler ve renkler.. Ruhumu doyursun benim için yeterli..

Ben bu konuda bir tık daha şanslıyım. muziker.bg sitesinde gördüğüm kadarıyla S7 16000 TL civarına geliyor . Çekya menşei olan bir müzik mağazası. Bulgaristan'a kargo da 20-30 Euro civarında tutuyor kampanya yakalarsam o da ücretsiz. Çok ciddi fiyat farkı var. Fakat Nick Johnstone garip bir şekilde Türkiye ile aynı fiyatta , tüm dünyaya aynı fiyata satmaya mı çalışıyorlar nedir anlamadım..
Earnie Ball Cutlass , Fender Ultra gibi gitarlara hiç ihtiyaç duymuyorum, ne albüm ne de profesyonel sahne gibi bir durumum yok. Bu kadar bütçe var mı desen o da yok 🙂 . Açıkçası o bütçeyi ticarete ayırmak benim için öncelikli geliyor.
Tabi bunlar zevkler ve renkler.. Ruhumu doyursun benim için yeterli..
S7 güzel tercih, ama ben olsam deneyerek alırdım. Mağaza eğer kendisi bakım-ayar yapıyorsa iyi olabilir. Benim aldığım S3 depodan geldi, soluğu luthierde aldım🙂

Aldığın gitarın fiyatıyla ses her zaman doğru orantılı olmayabilir, bence gitarın değiştirilemeyen özelliklerine göre (sap kalınlığı, tuşe ölçüleri vs) gitar almak daha iyi. Örneğin manyetik sonradan değiştirilebilir. Kısaca Yamaha Pacifica alıp sonradan gerekli manyetik değişimini yapmak daha mantıklı.

Geri