Maks 40 bin tl elektro gitar önerisi

Kuzenim almanya ya gidip gelcek ordan elektro alcak gelcek.Bu yüzdende gitar araştırmaya başladım bana alması için genellikle anadolu rock normal rock ve ramstein metallica dinliyorum.Bunlara uygun amfi dahil belki 41 42 olur gitar ve amfi önerisi var mıdır almanyada da satışta olan türkiyede denicem dore zuhal veya başka bir yerde varsa beğenirsem elime oturursa çok ağır gelmezse alıcağım.Ne önerirsiniz biraz araştırma yaptım gül ve akçaağac güzel diye bir sonuca vardım ikisi tercih ediliyor 24 perde ve humbucker benim için daha iyi olur gibi rock metal çalcağım için ama sizler daha iyi bilirsiniz neler önerirsiniz?

İlk önerim arama butonu olur. Onun dışında Ibanez, Ltd, Schecter, Jackson gibi markalara bakmanızı öneririm
Hocam zaten arama butonunu kullandım ama bir sürü şey var o yüzden gitar tavsiyesi burdan almak istedim mesela bu model nasıldır sizce bilginiz varmı

Hocam zaten arama butonunu kullandım ama bir sürü şey var o yüzden gitar tavsiyesi burdan almak istedim mesela bu model nasıldır sizce bilginiz varmı
birde bunun hss olanı var ama bi tık daha pahalı benim çalmak istediğim türlere bakarsak hss mi daha iyi oluyor sss mi

gül ve akçaağac güzel diye bir sonuca vardım ikisi tercih ediliyor
araştırmalarını derinleştir.. bu forumda senin sorduğun soru değişik kelimelerle 7896 kere soruldu diğerlerine ne cevaplar verilmiş biraz oku zaten yolu yarılarsın..
üstteki ağaç için yorumumum zaten piyasanın yarısı bu iki ağaç, hani arabalara bakıp sanırım genelde 4 kapılı tercih ediliyor demek gibi olmuş, çok da takılma şu seviyede ağacına dalına

ayrıca bu forumda sittin senelik gitaristler, profesyoneller ve ciddi hobiciler var... neyyy kanka ahelooo diye muhabbete devam edersen pek ciddiye alıp cevap vereceklerini sanmıyorum

araştırmalarını derinleştir.. bu forumda senin sorduğun soru değişik kelimelerle 7896 kere soruldu diğerlerine ne cevaplar verilmiş biraz oku zaten yolu yarılarsın..
üstteki ağaç için yorumumum zaten piyasanın yarısı bu iki ağaç, hani arabalara bakıp sanırım genelde 4 kapılı tercih ediliyor demek gibi olmuş, çok da takılma şu seviyede ağacına dalına

ayrıca bu forumda sittin senelik gitaristler, profesyoneller ve ciddi hobiciler var... neyyy kanka ahelooo diye muhabbete devam edersen pek ciddiye alıp cevap vereceklerini sanmıyorum
anladım kusura bakmayın gerçekten elektro gitar öğrenip gelişmek istiyorum yanlış anlaşıysam özür dilerim

Ben olsam üstte yazdığım markalara bakardım. Ayrıca eğer kuzeniniz Almanya'dan gelecekse gitarların Türkiye fiyatları değilde Almanya fiyatlarına bakmanızı öneririm(Attığınız gitar Thomann'da 740 Euro mesela ama sizin bütçeniz 1.300 euro civarı yapıyor aklınızda bulunsun)

Ben olsam üstte yazdığım markalara bakardım. Ayrıca eğer kuzeniniz Almanya'dan gelecekse gitarların Türkiye fiyatları değilde Almanya fiyatlarına bakmanızı öneririm(Attığınız gitar Thomann'da 740 Euro mesela ama sizin bütçeniz 1.300 euro civarı yapıyor aklınızda bulunsun)
hmm... teşekkürler hocam biraz bakayım modellere burdan atsam yardımcı olurlar mı bu kötü bu iyi birde tr de de denemek istiyorum elime oturcak mı ağır mı falan filan

metal rock vb bakçağım için mesela 22 24 perde hangisi daha rahat daha uygun

genellikle bütün gitarlar kabaca 3.0 - 3.5 kg arasındadır birkaç istisna dışında... USA Les Paul filan olmadıkça sana çok farketmez birkaç yüz gram farklar... başlangıçta ergonomisi kolay modeller bak, karizma olsun diye V kasa veya aşırı şekilli sivri uçlu filan şeylere bakma rahat etmezsin
Hocam jakcson schecter ibanez falan hepsine baktım 50 tane farklı model var çok karışık yani o kadar fazlaki bide çok çeşit özellikler var aklım karışıyor.Nasıl bir gitar bakmalıyım belli başlı dikkat etmem gereken özellik söylersiniz çalmak istediğim tarza uygun.Schecterin modellerinin görünüşleri hoşuma gitti tasarımları falan

Başlangıç için BENCE;
sabit köprü
HSS dizilimli
normal kasa şekilli
bilindik markalardan... yani Kozmos, Madison gibi takozlar değil, LTD, Schecter, Ibanez, Cort, Sire, Fender, Gibson gibi markalar
gözüne ve kalbine hoş gelen

Geri