Marshall DSL 40CR

Selamlar, Marshall DSL 40CR almayı düşünüyorum. Ufak bar sahnelerinde kullanacağım. Amfiyi kullananlar tecrübelerini aktarabilir mi? Aynı fiyat aralığında amfi önerilerine açığım. Marshall tonu seviyorum genel olarak

Selam. Elektro gitara geçen yıl başladım. Başlangıç amfisi olarak bunu almıştım, başka amfi deneyimim yok. Bu amfinin clean/crunch tonları fazlasıyla tatmin edici ancak metal çalan biri olarak distortion tonunu hiç beğenmedim, teneke gibi geldi açıkçası. Bunu da zamanında Thomann'dan aldığım Empress Heavy ile çözdüm, pedal ile amfi şaha kalktı. Amfinin potansiyeli yüksek.

Amfinin gücüyle ilgili ise şöyle bir örnek vereyim. Ben ev ortamında çalıyorum. Amfinin 20 watt ve 40 watt şeklinde iki modu var. Bir gün 20 watt modda, channel ve master volume yarıda bile değilken sitedeki karşı bloktan şikayet geldi. Karşı blokla da arada 50-60 m var. Hatta sesin karşı siteden geldiğini düşünmüşler ilk başta.

Bunların dışında amfi ciddi derecede ağır, o bar bu bar gezecekse çok büyük işkenceye dönüşebilir. Bununla merdiven falan çıktığımı düşünemiyorum.

Daha detaylı bir değerlendirme yapmak isterdim ancak amatör gözle bu kadar oluyor, umarım faydası olur.

Geri