Memory Toy Analog Delay Vs Mxr Carbon Copy

Arkadaşlar merhaba, sorum başlıktaki gibi. Daha çok drive'da kullanacağım, soloları dolgunlaştıracak biraz reverb tadında kısa tekrarlı kullanabileceğim bir delay pedalı almak istiyorum.

Aslında dijital mi analog mu diye de bir ikilemde kalmıştım ama drive'da analog delayin daha tatlı olduğu kanısına vardım. Bu iki pedalın da gördüğüm kadarıyla bir hayli seveni ve kullanıcısı var.

Deneme şansım yok maalesef, kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum.

Memory toy fiyatına oranla fena sayılmayacak bir pedal ama ucuz olsun dersen joyo analog delay (carboncopy klonu) veya mooer anaecho (boss DM2 klonu) gibi çözümlere de bakabilirsin. Para harcayacaksan mxr carbon copy rüşdünü ispatlamış bir alet ama tavsiyem benzer bir paraya tc alterego (flashback de olur) alman yönünde olur🙂

Son düzenleme:
carbon copy çok şeffaf bir pedal. tam anlamıyla dediğini yapıyor fazlası yok. tonu boğmadan derinlik katıyor. alterego denemedim. Flashbackle carbon copy arasında çok uçurum farklar yok. Cleanlerde carbon copy daha iyi. Drivelarda hemen hemen aynı gibi (20 watt amp ve fender strat için konuşuyorum.) Delay mod seçeneğinin fazla olması sebebiyle flashback öne çıkıyor. Sorduğun diğer pedalı malesef denemedim

Geri