Mxr M151 Doubleshot Distortion

gogostar teşekkürler dostum 🙂 bahsettiğin Ataba marka 30W lık çeviriciyi nerde bulabilirim? birde bu mxr la birlikte bir dip gürültüsüne neden olurmu ? gerçi olmadığını yazmışsın ama sen bunu mxr içinmi kullanıyosun onu anlayamadım ?

abi bak işte benim gibi langur lungur yapmadıgın cok ıyı benımkı geldı amerıkadan ben ustunde 110mu 200v mu 50mhz mı 60mhz mı dıkkat etmeden fişe gecirdim sonra sonuc adaptorden cazur cuzur sesler sonra daha onceden elektırık dersındekı bilgilerı hatırladım adaptorun sesını duyunca standart farkı amerıka avrupa ama hersey ıcın gec 🙂🙂 hayırlı olsun....

Deckert demiş ki:
gogostar teşekkürler dostum 🙂 bahsettiğin Ataba marka 30W lık çeviriciyi nerde bulabilirim? birde bu mxr la birlikte bir dip gürültüsüne neden olurmu ? gerçi olmadığını yazmışsın ama sen bunu mxr içinmi kullanıyosun onu anlayamadım ?

Çeşitli yerlerde bulunabilir ama elektronikçilerden almanı tavsiye ederim, hem ucuz olur hem de gerekirse teknik yardım alabilirsin...

enver'in dediği gibi ben alırken adam çeviriciyi satmadan "prize taktın mı" dedi, "yok abi, takılır mı hiç" dedim... O da "zorlayıp bir şekilde prize bağlıyorlar, sonra çevirici bozuk diye geri getiriyorlar, adaptörünün sağlam olup olmadığını anlayalım" dedi...

Ben çeviriciyi Silver Dragon pedalı için kullanıyorum. M-151'de 220V'luk adaptörüm var...

gogostar dostum aklıma takıldı tekrar sormak istedim net sorum şuki pedalı amerikadan getirttiğim için kutudan çıkacak olan Dunlop ECB-004 18-volt AC Adaptör ü direk türkiyeye geldiği gibi pirize bağlayabilirmiyim ? veya bahsettiğin Ataba marka 30W lık çeviriciyi illaki kullanmak zorunda kalıcakmıyım ? teşekkürler şimdiden 🙂

Deckert demiş ki:
gogostar dostum aklıma takıldı tekrar sormak istedim net sorum şuki pedalı amerikadan getirttiğim için kutudan çıkacak olan Dunlop ECB-004 18-volt AC Adaptör ü direk türkiyeye geldiği gibi pirize bağlayabilirmiyim ? veya bahsettiğin Ataba marka 30W lık çeviriciyi illaki kullanmak zorunda kalıcakmıyım ? teşekkürler şimdiden 🙂

sakın takma dostum ben taktım ve adaptor anında uctu sakın deneme ben adaptoru bozduktan sonra akıl ettım voltaj ve mhz farkını..

enver'in dediği gib sakın takma... Zaten fiziksel olarak Amerikan fişleri Türk prizlerine girmez. Sakın kablo falan uzatıp deneme...

Senin kutudan 110V -> 18V adaptör çıkacak. Türkiye'den alınmış olsa 220V -> 18V adaptör çıkacaktı.

Senin şu andaki en ekonomik çözümün çevirici almak olacak... Bu sayede duvardaki 220V'luk prizden 110V almış olacaksın ve fiziksel oalrak adaptör prize girmiş olacak, yani şebeke elektriğini kullanabileceksin...

220V -> 110V -> 18V şeklinde bir dönüşüm söz konusu...

teşekkür ederim dostlar, çevirici olarak Ataba marka 30W lık birşeyi önermiştin, bu mxr için uygunmudur yani daha kaliteli birşey almam gerekirmi yoksa gayet kullanışlı bir çeviricimidir ?

Açıkçası benim tecrübem yok çevirici konusunda... Şimdiye kadar Ataba ile sıkıntım olmadı ama öyle ahım şahım birşey de değil...

Ataba'nın voltaj ve kutup ayarlı adaptörlerinin rakiplerinden 4-5 gömlek üstün olduğunu biliyorum sadece...

erginn demiş ki:
Arkadaşlar bendede bcb-60 var ve MXR aldım yeni dağıtıcıdan 9 volt çıkıyor 18 için bi çzöüm bulamadım..

Ben de enver gibi kullanıyorum. İstersen Jim Dunlop DC Brick al. BCB-60'a monte et... Çözüm bu olur... Ama biraz tuzlu olur... BCB-60 adaptörünü ayrı satıp paranın bir kısmını çıkartabilirsin... Ama BCB-60'ı adaptörsüz alacak kimse tanımıyorum...

enver demiş ki:
erginn demiş ki:
Şansıma jimdunlop un adaptörünü buldum kıvılcımda🙂

ergin ne kadar para verdin adaptore abi merak ettim.. banada lazımda

Abi vala ben oraya moral bozuk şekilde gitttim tolga abi yanda yaptırabilirsin dedi bendegittim teknik servise orjinal mxr adaptörüyle adam tamam yarın gel yaparım alırsın dedi. diğer gün gittiğimde adaptörlere bakarken şans eseri adaptörler arasından çıkmış 20 ytl ye aldım çok temiz oldu

erginn demiş ki:
enver demiş ki:
erginn demiş ki:
Şansıma jimdunlop un adaptörünü buldum kıvılcımda🙂

ergin ne kadar para verdin adaptore abi merak ettim.. banada lazımda

Abi vala ben oraya moral bozuk şekilde gitttim tolga abi yanda yaptırabilirsin dedi bendegittim teknik servise orjinal mxr adaptörüyle adam tamam yarın gel yaparım alırsın dedi. diğer gün gittiğimde adaptörlere bakarken şans eseri adaptörler arasından çıkmış 20 ytl ye aldım çok temiz oldu

cok sagol ergın hayırlı olsun ...

Amerikadan sipariş vermiş olduğum pedalım geldi fakat adaptör sorunum var 🙂 gogostarla konuşmuş olduğum çevirici konusunda pek düşünmedim o nedenle direk yeni adaptör almak istiyorum, bildiğiniz gibi amerikada 110V 118V tur türkiyede ise 220 230 V o nedenle mxr double-shot için 220V - 18V Ac adaptör almam sorunu ortadan kaldırır değilmi ? birde bana 220V - 18V Ac için kaliteli sorunsuz bir adaptör önerebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler 🙂

Deckert demiş ki:
Amerikadan sipariş vermiş olduğum pedalım geldi fakat adaptör sorunum var 🙂 gogostarla konuşmuş olduğum çevirici konusunda pek düşünmedim o nedenle direk yeni adaptör almak istiyorum, bildiğiniz gibi amerikada 110V 118V tur türkiyede ise 220 230 V o nedenle mxr double-shot için 220V - 18V Ac adaptör almam sorunu ortadan kaldırır değilmi ? birde bana 220V - 18V Ac için kaliteli sorunsuz bir adaptör önerebilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler 🙂

Deckert, gogostar a sormussun ama bende sanırım fıkrımı paylasa bılırım eger ıstanbuldaysan 18v luk dıp yapmayan ıyı bır adaptoru proseslab dakı cengız 20ytl ye yaparım demıstı bana ıstanbulda deyılsen yardımcı olurum pıyasaya cok baktım bende 18v luk yok yanı ben bulamadım yarsada o dıp yapan dandıklar var bende yaptırcam ama benımkı bıraz farklı 2tane mxr calıstırmak ıcın yanı mA bıraz daha fazla olanından

enver demiş ki:
Deckert demiş ki:

Deckert, gogostar a sormussun ama bende sanırım fıkrımı paylasa bılırım eger ıstanbuldaysan 18v luk dıp yapmayan ıyı bır adaptoru proseslab dakı cengız 20ytl ye yaparım demıstı bana ıstanbulda deyılsen yardımcı olurum pıyasaya cok baktım bende 18v luk yok yanı ben bulamadım yarsada o dıp yapan dandıklar var bende yaptırcam ama benımkı bıraz farklı 2tane mxr calıstırmak ıcın yanı mA bıraz daha fazla olanından

dostum yanlış anladın gogostar a sormamıştım sadece bi bölümde ondan bahsettim saolsun oda çok yardımcı oldu, dip gürültüsüz hazır el yapımı olmayan bir adaptör biliyormusun? ama yok proseslab a güven çok iyi yapar dersen onu alırım.

aleti denedim ve söyleyebileceğim bikaç şey şöyle;
metalci işi değil..
çok iyi solo tonu var..
yanına mutlaka eq gerekiyor..
solo ağırlıklı şeyler '80 ler falan çalacaksanız 10 numara bir alet..
denemedim ama zannediyorumki evolution ile coşar..
noise problemi yok..
gayet dayanıklı..
ve thru-bypass olması güzel bişey..

aleti marshall mg kafa-kabin+ ibanez s540(invader) , benim warlock (emg85), ibanez sz520(duncanibz) ile denedim.. manyetiğe göre çok reflex gösteren bir alet değil ama yinede en iyi neticeyi duncan ibz ile verdi, tabi bu göreceli.. lakin düşük tonda çok başarılı değil..

ayrıca 15 band eq(samson) ile denedim oldukça fark etti ama asıl mxr 10 band ile denemek istiyorum..

netice olarak çok pürüzsüz bir drive ı var soloda bunu anlayabiliyorsun şiir gibi geliyor.. 🙂

Geri