İstanbul Online! Doğaçlama müziğe vokal eklemek isteyenlerin dikkatine...

Proje uzunca bir süredir devam ediyor. Tamamen internet üzerinden metronomlu (gecikme olmadan) müzik çalışmaları yapmak mümkün. Bizden düzenli şekilde bu projeye katılacak arkadaşlar aramaktayım. Çok nadir de olsa gelip çalanlar oluyor ama esas dünyadan herkese açık şekilde bu projeyi uzunca bir süredir yapmaktayız. Adamlar kendi dillerinde çok güzel eklemeler yapıyor, Türkçe de olabilir, herkes anlasın diye İngilizce de olabilir artık duruma göre ikisi birlikte de kullanılabilir.

Maddi bir getirisinin olacağını sanmıyorum. Kanada'da bir etkinlikte maddi getirisi oldu ama çok istisnai bir olaydı, tekrar edeceğine pek ihtimal vermiyorum. Bizden bu konuda mekanlara ulaşmaya çalıştım ama her işte olduğu gibi bunda da tanıdık olmadan kimsenin böyle bir projeyi yayınlayabileceğini hayal bile edemiyorum. Yine de denk geldikçe insanlara anlatmaya çalışıyorum.

Müzikle bir zihin senkronizasyonu arayışınız varsa bu sistem tam size göre. Loop üzerinden çalışıyor, tam olarak gerçek zamanlı değil ama müziğin akışında bunu hissetmiyorsunuz. Detayları forumda birçok kez açıkladım, tekrar tekrar buraya yazmayayım. İlgilenen olursa lütfen iletişime geçsin. İletişim ve müzik tamamen online kanallar üzerinden sürdürülüyor,

Müzik türü seçmek pek mümkün değil, her türden müzik olabilir. Belki zamanla yakın türlerde çalacak arkadaşlar organize olabilirse tür de seçebiliriz ama şimdi maalesef o kadar düzenli katılan kişi yok.

Yapılan örneklere ve iletişim bilgilerine imzamdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Geri