Onun Küçük Hikayesi yayında. Görüşlerinizi alayım...

Merhaba,
Ev stüdyosunda kaydettiğim "onun küçük yalnızlığı" adlı parçamı youtube a koydum. Değerli görüşlerinizi alayım arkadaşlar.
Onun küçük yalnızlığı
Sizin gibi söz-şarkı yazarı kimliği ağırlıkta olan kişilerin aranje ve icrada biraz daha yardım alması veya titizlenmesi iyi olur. Muhtemelen şarkıyla kurduğunuz duygusal bağı bir kenara koyup işe teknik olarak yaklaşmakta zorlanıyorsunuz. Ama bu konularda ne kadar titizlenirseniz, aslında şarkının duygusu da kişilere o denli iyi aktarılmış olur, çünkü hiç kimse sizin şarkınızla sizin kurduğunuz kadar güçlü bir bağ kuramaz. Diğer insanlar hataları bir kenara bakıp sadece şarkının kendisine ya da duygusuna odaklanamazlar. Bunu yapsalar zaten aranjör ve prodüktör gibi meslekler hiç olmazdı🙂
Vurguyu veren gitarlar ve davulun uyumunda sorunlar var örneğin; bariz bir metronom sorunu duyuluyor. Bu konuda acele edilmiş. Bu bir icra sorunu mu, yoksa teknik bir problem mi bilmiyorum.
Vokallerde falsetto kullanmaya çalışıyorsunuz. Bunu geliştirmek için de uzun vadede teknik anlamda çaba safederseniz daha iyi olacaktır. Aynı şekilde, şarkının formunda nakaratı her fırsatta bam bam kafaya çakmak yerine, duygunun giderek yükseltilmesi ve belli noktalarda kullanılması da yine çok daha etkili olur. Ne demek istediğimi en iyi şekilde anlatan bir referans olarak aşağıdaki şarkıyı örnek verebilirim mesela:

Teşekkürler. Söz yazarlığı devrim bitti benim aslında. Bu çok eskiden yazmış olduğum bir şarkı ve uzun zamandır yeni şarkılar yazmıyorum. Bir kaç eskidennyazmış olduğum şarkım daha var. Bunların üstünde çalışarak teknik tarafımı geliştirmeye çalışıyorum. Bu yüzden eleştirilerinizi dikkate alacağım.🙋‍♂️

Geri