Overdrive kaynaklı gürültüye son

Evet arkadaşlar, biliyorsunuz ki pedal overdrive I gürültü sorununa neden olabiliyor, bunun nedeni ac/DC adaptördür.

Bunun için bir çözüm var

Powerbanka bağlanan 5v-9v dönüştürücü kablo(aliexpresste 85tl) bunu powerbanka bağlayın gürültüye son verin hem de portatif hale getirin. Ancak pedalın polaritesinin uygun olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Sahnede çalan arkadaşlar için ideal.

Pedallar genelde 200 mAh ile çalışır, 20000 mAh bir powerbank full sarjda 100 saat boyunca bir pedalı çalıştırabilir teoride siz onu 90 saate indirin, üstelik 2 3 USB girişli bir powerbanktan birden çok pedalı çalıştırabilirsiniz. Kompresör vs diğer cihazların pedallar gibi 9v Luk girişi varsa onu da çalıştirirsiniz

Esenlikler dilerim

Son düzenleme:
Benim aliexpress'ten aldığım çok dandik çıkmıştı ve işe yaramamıştı ama iyileri olabilir. Şimdi joyo'nun dönüştürücüsünü kullanıyorum kaliteli ve dayanıklı bir ürün yıllardır kullanıyorum hiç problem çıkarmadı. Powerbankte 2-3 usb giriş olmasına gerek yok çoklayıcı kablo ile tek usb girişinden hepsini besleyebilirsin. Çoğu analog devre pedal çok düşük güce ihtiyaç duyuyor o yüzden bir çok pedal aynı anda sorunsuz çalışıyor.

Ucuz alternatif olarak gayet güzel bir çözüm ancak teoriyle pratik arasında fark oluşabilecek (kesin oluşacak demiyorum) iki konuya dikkat çekmek isterim;
1-Akım (amper) & saat hesabı biraz daha insafsız olabilir yani daha kısa sürede bitebilir ancak bunun çok büyük bir sorun olacağını sanmam
2-Çoklama yani USB çoklayıcı veya papatya zincir adaotör kablosu ile birden çok pedalı beslerken yine bir miktar dip gürültüsü olabilir. (ISOLATED olrak geçen çoklu pedal güç kaynaklarında her pedal çıkışının eksi bağlantısının ayrı şekilde izole edilmesiyle ilgili birşeyler okumuştum ama detaylı anlatabilecek kadar elektronik bilgim yok)

Alakasız ek bilgi 😊:
Daha önce bir yerde yazmıştım ama burada bir kez daha yazayım, bu yöntem ile araba çakmak (12v dan 5v dönüştürücü) veya direkt arabanın usb çıkışı ile seyahat halinde veya kamp, piknik vb. gibi organizasyonlarda da pedallar kullanılabilir. Güç (voltaj) kısmı teknik olarak idare eder ancak ses ile ilgili kısımda, arabanın hoparlorlerinden gitar sesi alınca çok güzel bir ses alınmıyor. Ama olur da birinin ihtiyacı olursa diye buraya eklemeden geçmeyim dedim. (mooer preamp live, radar vb. aletlerle amfi & kabin sim. ile bir nebze kabul edilebilir bir hal alabilir)

Geri