pedalboard yardımı

herkese selam

şuan kullanmakta oldugum BCB-60 pedalboardım var fakat pedallarım sığmıyor özellikle wah pedalım dışarıda kaldı bunun için tavsiyeleriniz var mı neler yapabilirim nasıl bir modifikasyon önerirsiniz daha önce yapan oldu mu

Taşınma durumu nasıl? Çok taşıyor musun? Plexiglass'tan çok fazla board yaptım geçmişte. Çok güzel seçenekler oluşuyor. Mevcut board'unun fotoğrafını ve seyyarlık durumunu paylaşır mısın?

Taşınma durumu nasıl? Çok taşıyor musun? Plexiglass'tan çok fazla board yaptım geçmişte. Çok güzel seçenekler oluşuyor. Mevcut board'unun fotoğrafını ve seyyarlık durumunu paylaşır mısın?
Hocam selamlar. Başlığı baltalamamak adına çok fazla uzatmayayım. Pleksiglasstan pedalboard yapımı hakkında bize bilgi sunar mısınız? Öncülük ederseniz ben de yapmayı düşünüyorum.

Hiç taşımıyorum sadece evde kullanıyorum 2-3 tane daha pedal eklemek istiyorum

Dosyalar

• image.webp
    image.webp
    3.5 MB · Gösterim: 29
@SoloLead 'in söylediği şekilde; Mooer markasının PC-Z ve PC-S ürünlerini çokça kez kullanmıştım. Gerçekten pedalboard'a kapasitesinin üzerinde pedal eklemek için çok kullanışlı olmuştu.

Geçen yıl bu iki ürünün fiyatı bana çok pahalı gelmişti ancak yine de kabul edilebilir gibiydi ve almıştım. Güncel fiyatları bilmesem de yeni bir pedalboard'dan daha uyguna geleceği kesindir.

Ben çok daha küçük bir board'a çok daha fazla pedal sığdırdığım için daha da az yer işgal eden bir çözüm arayışına girmiştim ve MXR markasının DCP06J modeli pedal ara jack kabloları edinmiştim. (Çin malı alternatiflerini de kullandım, Çin malı alternatifleri milimetrik bazda daha küçüktü ve takıntı seviyesine getirdiğim için bana avantaj sağlamıştı)

Boss markasının BCB-60 modeli oldukça güzel bir pedalboard. Zamanında çok kullandım ve çok fazla pedal sığdırdım. Eski fotoğrafları bulamadım, bir yerlerden çıkarsa eklerim ileride.

Farklı farklı bütçelere göre farklı farklı bir kaç öneri vereyim;
1-BCB-60'a iki sıralı yerleşimi düşünebilirsin (az kullandığın pedalları taşıma kulbunun sağ ve sol kısımlarına yerleştirebilirsin)
2-BCB-60'a kaçak kat çıkabilirsin 😊 (mutfak dolap organizeri, ahşap veya plexiglass malzeme ile) ikinci sıraya az kullandığın pedalları koyup, onların aktif kullanımını biraz bloke edecek şekilde bir yükseltici aparat ile ikinci kata pedal(lar) yerleştirebilirsin. (çok taşımıyorum dediğin için önerdim bu maddeyi)
3-Daha küçük pedallar alabilirsin. İlk gözüme çarpan reverb pedalı oldu. TC Electronic markasının HOF mini veya HOF 2 mini modellerini alıp yer kazanabilirsin. Drive ve Power Stack konusuna çok detaylı girmek istemiyorum tamamen zevk meselesi ancak ikinci screamer'ı da mini yapabilirsin. DS-1 yerine Mooer veya Joyo'nun küçük ebatlı modellerini düşünebilirsin. Power Stack'i amp. sim. olarak kullanıyorsan yine küçük boyutlu alternatifler mevcut. Detay fikir istersen detaylı konuşabiliriz.
4-Power kablolarını L şekline çevirebilirsin. (özellikle iki sıralı pedal eklerken) Boss'un orjinal güç kabloları fazla yer işgal edebiliyor. L şeklinde güç kabloları kullanarak yer kazanabilirsin.
5-Farklı bir malzemeden isteğine göre yeni bir pedal board yapabilirsin/yaptırabilirsin. (Ahşap, plastik ve plexiglass ile bir çok board yaptım. Metal biraz daha zor geliyor bana)
6-Daha büyük bir board satınalabilirsin. (Behringer'in BCB-60'a çok benzeyen ancak 10 pedal alabilen bir modeli vardı)

Ben bu ara ne kullanıyorum? Mutfak dolabında raf olarak kullanılmak üzere üretilmiş kareli delikli metal bir parça kullanıyorum. Planlarımda ne var? NUX markasının Bumblebee modelinin Large ebatlısını alıp çok küçük bir modifiye ile (wah için) kullanmak var.

Çok fazla foto bulamadım ancak burada bile 9 pedal + 1 power supply sığmış. Baya düşük bütçeli dönemlerdi ancak her işimi görüyordu.
IMG_20170529_104216.webp

Sonra daha da küçülüp Ikea'da satılan laptop standlarına kadar sığdırmıştım her şeyi. Mooer'in her iki ara jack'ı ve söylediğim MXR tarzı yassı jack uçlarını aşağıdaki fotoğrafta görebilirsin. (bu alttaki fotoyu da elli kez farklı konuda eklemişimdir, forumdaki arkadaşlardan özür diliyorum)
IMG_0962.webp

Geri