Pedalımda Yaşadığım Garip Problem

Merhaba. Bugün Kokko Compressor pedalım açıkken 15 dakikalığına alışverişe gittim geldim. Geldiğimde gitardan ses alamıyordum, taa ki Compressor pedalını kapatana kadar.Compressor pedalını kapatınca sesteki sorun çözüldü. Ancak, Compressor pedalı açıkken, pedalda Level arttırma tuşuna dokununca ses geliyor, elimi çekince ses gidiyor, bir nevi killswitch gibi. Arkadaşlar, ne yapabilirim? Pedal da ahım şahım bir pedal değil, 150₺'ye almıştım. Fazla bir masraf yapmak istemiyorum. İçindeki potansın fotoğrafını çektim.

Dosyalar

• pedal1.webp
    pedal1.webp
    106.8 KB · Gösterim: 221
  • amfi2.mp4
    49.7 MB
Soğuk lehim olmuş olabilir belki lehimleri tekrar yapın olmazsa 50k Potansiyometre B50k - n11.com

tabi bu benim fikrim
Cevabınız için teşekkür ederim, yalnız pedal biraz küçük. Linkini attığınız potansiyometre bu pedal için büyük gözüküyor. Potansiyometre işinden çok anlamıyorum, ilk fotoğraftaki potansiyometre fotoğrafını koymamın sebebinden birisi buydu 🙂. Ayrıca, şöyle bir şey denedim, potansiyometrenin olduğu yere lehim pastası ile ısıtma makinesini tuttum. Düzeldi mi derseniz, tabii ki hayır. Bana ilginç gelen basılı tutunca düzelmesi. Çok ilginç gerçekten.

Anladığım kadarıyla şaseye (-) gitmeyen bir bağlantı var. Gitar takılıyken devrenin farkli yerlerine dokun sesi nereden elde edip nereden elde edilmediğini gözlemle potları döndür kısa devre varsa gözlemle, baktın yapamiyacak gibisin son çare level potansini dışından (elini degdirip ses aldığın yerden) bir kabloyla direk -'ye lehimle.

Anladığım kadarıyla şaseye (-) gitmeyen bir bağlantı var. Gitar takılıyken devrenin farkli yerlerine dokun sesi nereden elde edip nereden elde edilmediğini gözlemle potları döndür kısa devre varsa gözlemle, baktın yapamiyacak gibisin son çare level potansini dışından (elini degdirip ses aldığın yerden) bir kabloyla direk -'ye lehimle.
Teşekkür ederim hocam, lehimlerini dün kendim tekrar üzerinden geçtim ama olmadı, killswitch gibi çalışıyor, level tuşuna elimle bastığımda ses geliyor. Bahsettiğiniz lehimleme olayını anlamadım, potansun ucu plastik hocam, metal değil. Daha küçük potans şeklinde. Potans modelini internette bulsaydım hemen alıp takacaktım oysa ki.

Geri