Prosesör tavsiyesi

Merhabalar, ben klarnet kayıtları için prosesör alacağım. Ancak prosesörler hakkında pek bir bilgim yok. Klarnet için özellikle bana lazım olan pedallar Octave, Delay ve Reverb. Her prosesörde bu pedalların dijitalleri bulunur mu? Bir de bu prosesörler elektro gitar ve bas gitar için üretilmiş aletler. Ton olarak istediğim tonlara ulaşabilir miyim herhangi birisini alırsam? Yoksa bu cihazların da metal için ayrı akustik için ayrı clean için ayrı ürünleri mi var? Yanlış bir cihaz alıp OD'li bir klarnet tonu almak istemiyorum açıkcası 😀 Klarnet kaydı alan kişilerin Korg Pandora serilerini kullandıklarını biliyorum. Ancak ben fiyat anlamında çok yükseklere çıkmayı düşünmüyorum. Dediğim gibi yukarıdaki Octave,Delay,Reverb gibi pedal ayarları benim için yeterli olacaktır. Zoom B1On gibi 2000 lira altı cihazlar işimi görür mü?

Deplike diye bir uygulama buldum. Sanırım ilk etapta bunu kullanacağım. Telefonu prosesör gibi kullanmamı sağladı gibi. Bilgisayarda Amplitube kullanıyordum ancak amacım prosesör alarak bilgisayara olan bağımlılığı bitirmekti. Hani geniş vadede ne kadar verimli bir uygulama olacak bilmiyorum ancak sanki ev kayıtları için yeterli olur gibi görünüyor. Daha önce kullanan var mı bu programı? Direk atladım 300 lira verdim ama inşallah hata yapmamışımdır. 😀 2000 lira vermektense 300 vermek cazip geldi.

Merhabalar hocam, burada bahsedilenler sanırım bilgisayar için geçerli uygulamalar. Bilgisayar için zaten sıkıntı yok. Amplitube vst si ve cubase klarnet için fazlasıyla işimi görüyor. Ancak benim amacım bilgisayara olan bağımlılığı ortadan kaldırmak. O yüzden prosesör arıyordum. Ancak yukarıda yazdığım uygulamayla sanırım prosesöre de gerek duymadan mobil cihaz ve ses kartıyla halledecek gibi duruyorum işi.

Merhabalar hocam, burada bahsedilenler sanırım bilgisayar için geçerli uygulamalar. Bilgisayar için zaten sıkıntı yok. Amplitube vst si ve cubase klarnet için fazlasıyla işimi görüyor. Ancak benim amacım bilgisayara olan bağımlılığı ortadan kaldırmak. O yüzden prosesör arıyordum. Ancak yukarıda yazdığım uygulamayla sanırım prosesöre de gerek duymadan mobil cihaz ve ses kartıyla halledecek gibi duruyorum işi.
Deplike aldım iyi midir diye sormuşsun... diye yazdım... o zurnanın son deliği, çok daha geniş bir evren ve daha iyi alternatifler var diye link attım.

Deplike aldım iyi midir diye sormuşsun... diye yazdım... o zurnanın son deliği, çok daha geniş bir evren ve daha iyi alternatifler var diye link attım.
Hocam bunların içinde android için olanı var mı peki? Deplike'ın android versiyonunu aldım. Windows versiyonunu kullanmıyorum. Dediğim gibi Windows'ta Amplitube yetiyor benim için. Başka bir uygulama ihtiyacım yok o platformda. Bana mobil bir simulasyon lazım. Yani bilgisayarım masaüstü bilgisayar. O yüzden taşınabilir değil. Daha açık ifade etmem gerekirse arkadaşların yanına gidip ortak bir ud, keman, klarnet kaydı almak istediğimizde sadece ses kartımı ve mikrofonumu alıp gitmek istiyorum. 🙂

Programların hemen hepsi ya Windows ya da Ios destekliyor. Android destekleyen bir tek Deplike'ı bulduğum için aldım. Bu konuda bir öneriniz var mı? Deplike prosesör alternatifi olarak iş görmez mi?

Geri