PRS önerisi

Herkese selamlar yaklaşık 15 yıldır elektro gitar çalıyorum (sadece evde hobi olarak) bir çok Fender gitara sahip oldum şu an sadece zz top çalmak için uygun yollu bi gitar arayışındayım bu tarz için PRS SE custom 24 modelini buldum sizce uygun mudur tavsiye eder misiniz

Bir gun tel almaya dore'ye gitmistim. Opeth falan da cok dinliyorum. Oyle gitar bakarken Prs SE denedim hosuma gitti. Sonra satis elemani arkadas su cam icindekini de denemek ister misin dedi. Ameliyatta gibi Prs Custom 24 denedim. Bak abi SE iyi sayilacak bir gitar ama Custom 24 bu dunyadan degil. Yani bir iki gomlek uzeri de degil. Ben o gunden beri Amerikan Prs disinda Prs'e bakamiyorum.

Cok genis bir skalasi var Prs'in. Death metal de yapani var blues calani da var. Zz de calinir bence.

Bak abi SE iyi sayilacak bir gitar ama Custom 24 bu dunyadan degil.
evet... SE kötü demem, hani harika demem ama çok da bk atacak bir durum yok iyi gitar
amaaa... Custom 24 ayrı bir seviye... hem orijinal PRS olan hem de S2 olan... S2 de USA üretimi bu arada, SE gibi uzakdoğu değil, karıştırılıyor genelde
S2 Custom 24 30th anniversary sahibiydim... sattım ama hala tüm zamanlarda sahip olduğum 30+ gitar arasında en iyi 5 gitardan biridir
yani özetle PRS üzmez ama SE dersen o da iyi, seçerek, deneyerek almak lazım sadece

evet... SE kötü demem, hani harika demem ama çok da bk atacak bir durum yok iyi gitar
amaaa... Custom 24 ayrı bir seviye... hem orijinal PRS olan hem de S2 olan... S2 de USA üretimi bu arada, SE gibi uzakdoğu değil, karıştırılıyor genelde
S2 Custom 24 30th anniversary sahibiydim... sattım ama hala tüm zamanlarda sahip olduğum 30+ gitar arasında en iyi 5 gitardan biridir
yani özetle PRS üzmez ama SE dersen o da iyi, seçerek, deneyerek almak lazım sadece

Bir gun tel almaya dore'ye gitmistim. Opeth falan da cok dinliyorum. Oyle gitar bakarken Prs SE denedim hosuma gitti. Sonra satis elemani arkadas su cam icindekini de denemek ister misin dedi. Ameliyatta gibi Prs Custom 24 denedim. Bak abi SE iyi sayilacak bir gitar ama Custom 24 bu dunyadan degil. Yani bir iki gomlek uzeri de degil. Ben o gunden beri Amerikan Prs disinda Prs'e bakamiyorum.

Cok genis bir skalasi var Prs'in. Death metal de yapani var blues calani da var. Zz de calinir bence.
İlanda Prs SE custom 24 yazıyor bu hangisi oluyor

SE eskiden stok manyetikleri kötü boğuk bir ses veriyordu. Birde birçok SE modelinde eşiği ucuz çapaklı bir plastikten yapıyorlar . Metal malzemeleri de ahım şahım değil. Klavye ergonomisi de vasatın altındaydı. Ben Paul Allender, Clint Lowery, SE Custom 7 Telli olanı, Tremonti, Dave Navarro ( bu çıldırtıcı bir şekilde akor kaçırıyordu ) acaba iyi bir modeli var mı diye denedim. Hepsinden kurtuldum mutluyum. Schecter C1 Custom mesela bu gitarların hepsinden 1 gömlek daha iyi bir gitar.

• SE: Affordable instruments designed by PRS that play well beyond their price tag. Built by our partners to our exacting specifications.
  • S2: Made in our Maryland factory, reimagined shapes and styles ranging from classic PRS designs to new and unique layouts.
  • Bolt-On: Made in our Maryland factory, singlecoil and humbucker designs made with bolt-on construction.
  • Core: The series that started it all in 1985, our core lineup features Maryland-made modern, vintage, and specialty stylings.
  • Private Stock: The pinnacle of PRS design, craftsmanship, and materials. Private Stock instruments are built by a dedicated team of luthiers.
Kısaca SE fakir işi... S2 durumu olan ve para harcayan... düz PRS diye adlandırılan sana bana gelmez, aristokrasi işi 🙂

Elimde şu an 2014 model bir Kore üretimi Prs Se Custom 24 var, sadece akord kulakçıklarını kilitlilerle değiştirdim, diğer her şey stok durumda, gayet memnunum, denge ve hafiflik olarak, klavye işçiliği olarak şu an bu gitarı satsam yerine bu fiyat aralığında koyabileceğim eşdeğer gitar çok çok az, bir sürü gitarı denemem lazım. Elimden bir sürü gitar geçti (Gibson Lp Standard, Vintage Mahogany Studio, LTD Ec1000T, Epihone Lp Standard, Goth, PRS Tremonti SE, Schecter PT, Hellraiser Special 7, Fender Mim) şu an hala bu gitarı severek çalıyorum (bir de Fender Tele 52 Roadworn var). Bendeki kopya bu seviyedeyse gerçekten iyi üretilmiş bir Core Amerikan yada Private Stock olanlar nasıldır hayal bile edemiyorum. Güncel SE modellerde headstocka Amerikan'lardaki gibi imza koydular güzel bir dokunuş olmuş, SE logosu küçülmüş 🙂 (Student Edition🙂

Bu gitarla kaydettiğim bir çok cover var:

Zztop konusuna gelirsek mojo olarak o tarz müziğe bence Les Paul yakışır onu da söylemeden geçemeyeceğim 🙂

Zztop konusuna gelirsek mojo olarak o tarz müziğe bence Les Paul yakışır onu da söylemeden geçemeyeceğim 🙂
Bilgiler için teşekkür ederim 🙏🏻 gibson les Paul studiom vardı ve istediğim soundu alamadım çok cılız geliyordu.. zz top’un bir canlı yayını vardı orda bi hanım arkadaşımız prs gitar kullanıyordu ve orda tonu çok hoşuma gitmişti.. tabi muhtemelen oradaki prs üst düzey bir modeldi orası ayrı 🙂

O tarz icralarda o adamların eline Madison Strat bile versen o tonları duyarsın 🙂 Tonun büyük kısmı adamların parmaklarından sonra da kullanılan setup'tan geliyor, anfiler kabinler pedallar ....

Hocam Les Paul Studio sizi kesmediyse Prs Se'nin cok kesecegini dusunmuyorum. O gercek Prs hissi S2 ile basliyor. Prs icin durum biraz farkli. Nasil anlatsam. Fender'in en dusuk modelinden yukari dogru gittiginizi hayal edin. Hani basamak basamak gidersiniz ama o hep Fender hissini yavas yavas verir. Kotu, orta, iyi, daha iyi, harika hissedersin bunu. Prs'in kore uretimi olan Se modeli ile Amerikan modelleri arasinda dunya var. Gece ve gunduz gibi. Oglum bu ayni marka olamaz diyorsun. Ha fiyati da oyle bu arada. Prs Se custom 24 1000 dolarsa, Prs custom 24 4000 dolar. S2'ler daha uygun. Bu arada ben asla Prs fani degilim. Hic satin almadim. Tarzim tipim degil. Sadece ikisi de Prs ne kadar fark olabilir diye dusunmeyin demek istiyorum. Bence imkan var ise gidip deneyin.

se’ler fiyatına göre iyi gitarlar. üst seri modellerle karşılaştırılması çok anlamsız. imkanınız varsa bir tanesini deneyin. prs custom’lar şekil özellikleri itibarıyla kendilerine has gitarlar. eğer gitar ergonomisi size uygunsa (arch top, mounting rings, 25” skala sap, switch’in konumlandırılışı gibi detaylar) tavsiye ederim açıkçası. aradığınız gitar prs tipinde bir gitarsa se’ler bütçeye göre tatmin edebilir.

Geri