PRS SE Custom 22 vs Schecter C-6 Pro

Selamlar.
2. el gitar arayışındayken bu 2 gitar arasında kaldım.
PRS daha önce denedim ve çok hoşuma gitti, Schecter'ın bu modelini ise denemedim.
Daha çok rock-progressive metalde kullanacağım, aşırı sert tonlara ihtiyacım yok. Schecter'ın manyetikleri hakkında (Schecter Decimator) bir fikrim yok.
24 frete çok ihtiyacım yok, önceliğim yüksek fretlere erişim kolaylığı ve işçiliği.
Schecter 2020 Endonezya, PRS 2018 Kore üretimi.
Fiyatları çok yakın.
Yurtdışı fiyatları arasında çok fark yok ama Türkiye fiyatlamasında PRS çok daha pahalı, aralarında işçilik, hardware bakımından ne kadar fark vardır?
Ömürlük bir gitar olmayacağından dolayı ileride hangisini satmam daha kolay olur?
Fikirlerinizi alabilir miyim?
Teşekkür ederim.

Yurtdışı fiyatlarında aralarında pek fark yoksa, Tr'de hangisi ucuzsa onu almanı öneririm.
Genel olarak düşünürsek, Kore işçiliği Endonezya'dan daha iyidir.
Schecter gitarı, youtube'da Barış Benice kullanıyor, aynı model değil ama bir fikir verebilir size.

Ayrıca daha önce deneyip sevdiğiniz model PRS ise, ona bir adım daha yakın durmalısınız.

Yurtdışı fiyatlarında aralarında pek fark yoksa, Tr'de hangisi ucuzsa onu almanı öneririm.
Genel olarak düşünürsek, Kore işçiliği Endonezya'dan daha iyidir.
Schecter gitarı, youtube'da Barış Benice kullanıyor, aynı model değil ama bir fikir verebilir size.

Ayrıca daha önce deneyip sevdiğiniz model PRS ise, ona bir adım daha yakın durmalısınız.
Yani 2. el alacağım için aynı fiyat diyebiliriz. Teşekkür ederim cevabınız için.

Uzak doğu üretimli gitarlar arasında çaldığım en kaliteli gitar prs se custom modeliydi. Bende de Mikael Akerfeld signature modeli var. İşçiliği de donanımı da gayet başarılı. Elinize aldığınızda iyi bir gitar olduğunu hissediyorsunuz.
Ama ikisini de denedikten sonra karar vermek en mantıklısı. Bazen daha ucuz bir gitar size daha iyi hissettiriyor. Sap profili çalım stilinize daha uygun oluyor. Veya manyetikleri yapmak istediğiniz müziğe daha uygun olabiliyor.

Geri