Ses karti hakkindaki birkac soru

1- Sesi "gitar > ses karti > bilgisayar > bilgisayardaki yazilimlar (daw sanal amfiler car curt) > kulaklik" seklinde iletmek mumkun mu?

2- Ses kartina kulaklik taktigimizda sesi herhangi bir daw uzerindeki efektlerden vs filtreleyerek mi verir yoksa gitarin clean sesini mi verir? Yani isleyis " gitar > ses karti > bilgisayar (daw) > ses karti > kulaklik" seklinde mi olur?

hocam beceremedim. reaper da gitar tellerine vururken ses parametreleri oynuyor. kayıt almaya basınca da yine sesin olduğunu gösteren zikzaklar çıkıyor. ama ben ne kaydı oynatırken ne de boştayken kulaklıktan ses alamıyorum.
hocam kulaklığı ses kartına bağlaman lazım direkt. hoparlor olsa da öyle yapmak lazım kulaklığa özel bişey değil yani onu da ekleyeyim.

o halde 3.5mm icin donusturucu alip kulakligi ses kartina baglayacagim. peki ses iletimi dedigim gibi mi oluyor? ses pc de efeklenip ses kartina geri donup cikis mi sagliyor?
evet kulaklığı bağladığınızda reaper üzerinden fxlenmiş sesi alırsınız ayrıca pcdeki diğer bütün sesleri de oraya verebilirsiniz. direct monitor tuşu varsa ses kartınızda onu kapatın yoksa gitarin direkt kendi inputunu yansıtır

Geri