ses kartı için kulaklık seçimi

selamlar,
evde kendi halinde klavye ve elektrik gitar çalan bi öğrenciyim.
ses kartı ile kullanmak için yeni bir kulaklığa ihtiyacım var, ve aynı kulaklığı günlük hayatta da kullanmak istiyorum( bluetooth ile) çünkü üniversite okuyorum ve 2 kulaklık taşıması vs. zor olucak. ayrıca maddi olarak da fazla bütçem yok
sorum ise şu
normal (referans kulaklığı olmayan) bir kulaküstü kulaklık alsam ses konusunda beni tatmin eder mi ? veya belirttiğim gibi kullanılabilecek kulaklık önerileriniz var mı?

selamlar,
evde kendi halinde klavye ve elektrik gitar çalan bi öğrenciyim.
ses kartı ile kullanmak için yeni bir kulaklığa ihtiyacım var, ve aynı kulaklığı günlük hayatta da kullanmak istiyorum( bluetooth ile) çünkü üniversite okuyorum ve 2 kulaklık taşıması vs. zor olucak. ayrıca maddi olarak da fazla bütçem yok
sorum ise şu
normal (referans kulaklığı olmayan) bir kulaküstü kulaklık alsam ses konusunda beni tatmin eder mi ? veya belirttiğim gibi kullanılabilecek kulaklık önerileriniz var mı?
Kayıt yapmayacaksan tatmin eder. Kayıtlarda eğer normal kulaklık kullanırsan mixte vs. sorun yaratabilir. Bütçe nedir ayrıca? (Dolar olarak)

Hangi kulaklığı alırsanız alın bir şekilde ses alacaksınız zaten ses kartından. Günlük kullanım için de istiyorsanız bence tasarıma bakın öncelikle. Hem kablolu hem de bluetooth'lu olması gerek. Kulaklık ve sesle ilgili forumlarda bütçenize hitap eden kulaklıkların incelemelerini, yorumlarını vs bulabilirsiniz. YouTube'da tavsiyeler de var.

Hangi kulaklığı alırsanız alın bir şekilde ses alacaksınız zaten ses kartından. Günlük kullanım için de istiyorsanız bence tasarıma bakın öncelikle. Hem kablolu hem de bluetooth'lu olması gerek. Kulaklık ve sesle ilgili forumlarda bütçenize hitap eden kulaklıkların incelemelerini, yorumlarını vs bulabilirsiniz. YouTube'da tavsiyeler de var.
bir şekilde sesi her zaman alabilirim, önemli olan iyi ses vermesi 🙂

bir şekilde sesi her zaman alabilirim, önemli olan iyi ses vermesi 🙂
Anlatmaya çalıştığım konu aslında şu. Zaten stüdyo için özel tasarlanmış referans kulaklıklardan vs aramıyorsunuz. Bu konuda teknik bir detaya ihtiyacınız da kalmamış oluyor. Bu forumda da illa size şu kulaklık bu kulaklık diye tavsiye gelebilir müzik dinlemek için ama ben olsam güncel YouTube içeriklerine ve ses, kulaklık üzerine olan forumlara da bakardım. Ayrıca dinlediğiniz türlere göre kulaklık seçmek en mantıklısı, bunu da belirtmeniz faydanıza olacaktır.

Geri