Ses kartı mı Pedal mı?

• Konuyu açan Konuyu açan drain
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Amfimdeki ton ayarları yetersiz kaldığı için yapabilceklerime baktım. Çok bir beklentim yok zaten arada kaldım bu ikisi arasında. Ya umc22 alacağım ve bilgisayardan çalacağım. Ya da onun fiyatına bir iki istediğim pedalı alıp amfimle çalacağım. Sizce ne yapmalıyım? Ses kartından memnun kalır mıyım?

Ses karti tabii. ses karti alabilecegin paraya maksimum 1 2 pedal alirsin onlar da sana istedigin ton yelpazesini saglamaz ses kartini al bam gum butun simulasyonlari pedallari kullan hem kanal kaydi da alirsin

Ses kartının yanında bir de referans monitör almak gerekli, kulaklıkla ne kadar iyi ses alınabilir tam bilemiyorum. Prosesör almak pedalları tek tek almaktan çok daha ekonomik oluyor. Bence IR loader ve ses kartı özellikli bir prosesör almak en iyi yol. Mooer ge250, headrush mx5, hotone ampero 2 gibi bir prosesör uzun yıllar iş görür. Hem o markanın modellemelerini kullanabilirsin, hem de bilgisayardan pluginleri kullanabilirsin.

Eğer idcore amfin varsa şunu deneyebilirsin. Ben şöyle yaptım daha doğrusu Gitar--> Irıg USB---> Laptoptan yazılım--->rig USB'nin kulaklık çıkışından aux kablosuyla idcore un line inine giriş...Idcore benzeri modelleme amfilerinde işe yarar ama diğer amfilerde nasıl sonuç verir bilemiyorum...

Bir diğer seçenek de boss katana gibi sağlam bir modellemeli amfi almak pedal almak yerine...kolaylıklar...

Eğer idcore amfin varsa şunu deneyebilirsin. Ben şöyle yaptım daha doğrusu Gitar--> Irıg USB---> Laptoptan yazılım--->rig USB'nin kulaklık çıkışından aux kablosuyla idcore un line inine giriş...Idcore benzeri modelleme amfilerinde işe yarar ama diğer amfilerde nasıl sonuç verir bilemiyorum...

Bir diğer seçenek de boss katana gibi sağlam bir modellemeli amfi almak pedal almak yerine...kolaylıklar...
Ben amfiyi direkt usbden baglayip ses karti olarak kullaninca ses cok bozuluyor bu yontemle saglikli mi?

Boss GT100 gibi bir alternatifte düşünebilirsiniz, şehir dışında olduğum için bir arkadaşımdan emanet olarak uzun süredir deneyimleme imkanında bulundum kendim aktif olarak 3 senedir ses kartı kullanıyorum, ses kartı istemiyorum ancak amfi + pedalboard ile uğraşmak istemiyorum diye düşünenler için bu tarz prosesörlerde güzel seçenek diye düşünüyorum kanaatimce.

Senaryo nedir?

Ev kullanıcısı iseniz bilgisayar + ses kartından öte fiyat/performans anlamında başka seçeneğiniz yok. Bu ikisine de saihp olup prosesör / pedal kullanmak gerçekten gereksiz.
Sahne için ise amfi + kabin modellemesi olan Mooer X2 gibi bir preamp pedalı alırsanız hem amfi hem de mixere giriş sağlayabilirsiniz.

Geri