Ses Kartı Önerisi

• Konuyu açan Konuyu açan afa
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Merhaba, şarkılarımı kaydetmek için bir ses kartı arıyorum. Ses kartından en büyük beklentim pedal setup'ımda ayarladığım tonları mümkün olabilecek en yakın şekilde ve gecikmesiz kayıt programına aktarması. Aynı anda çoklu enstruman kaydetme gibi özellikler benim için önemli değil. Elekro, bas ve elektronik davul kayıtlarımda kullanabileceğim ses kartı önerilerinizi bekliyorum. Ses kartı fiyatlarının piyasasını bilmiyorum bu yüzden net bir bütçem yok o yüzden her bütçeye göre tavsiye verebilirsiniz.

Ses kartı ve kayıt konusunda tecrüben yoksa bütçeyi çok zorlamamanı öneririm...mevcut bilginle hi end ya da giriş seviyesi cihazlar arasındaki farkı ayırt etmen, hissetmen zor...almışken en iyisini alayım sonra cihazı çözerim de denebilir bittabii...

Para sorun değilse---> RME Babyface Pro FS

Bütçe dostu ama bu marka kaliteden ödün vermez...UAD Volt 1

Bir çok kişide focusrite görüyorum (kırmızı olan)
Ben de focusrite kullanıyorum. Yazılım işlerini beceremediğim için 1 yıl kadar analog pedal boardumdaki output'tan ses kartına girerek kullandım. Pedalboard'da amfi ve kabin sim. pedalları varsa sorun olmuyor baya iyi sonuç alınıyor.

Kesinlikle focusrite Scarlett solo gen 3, driver sorunu çıkarmıyor, Amazondan çok ucuza almıştım( 100$),hiçbir problem çıkarmadı, tek sorunu kulaklık çıkışının biraz düşük olması o da üst düzey prodüksiyon işleri ile ilgilenmiyorsanız çok da önemli değil, ses kartı alacağıniz zaman driver sorunu büyük önem arz ediyor.

Fiyat/ performans ürünü

Çoklu kayıt yapmayacaksanız tam size göre, basit: bir XLR girişi bir enstrüman girişi var.

Eksileri

Standalone özelliği yok, yani bilgisayardan bağımsız çalışmıyor.

Midi yok

Scarlett serisi harici ses kartları, özellikle USB ile çalışanlarda, mevcut ön amplifikatör kazancı açısından belirgin bir eksiklik vardır. Hat seviyesi sinyallerini gayet iyi idare ederler, ancak düşük hassasiyetli bir mikrofondan gelen düşük seviyeli bir sinyali veya bir bastan gelen dengesiz yüksek empedanslı bir sinyali yükseltme konusunda zayıftırlar

Yani ayrı bir preamp veya TC spark gibi basit bütçe dostu bir yükseltme pedalı şart

Dosyalar

• IMG-20240926-WA0094.webp
    IMG-20240926-WA0094.webp
    77.4 KB · Gösterim: 5
Son düzenleme:

Geri