ses kartı ve referans monitörü iş görür mü?

merhaba, kısa keseceğim.. yakın bi zamana kadar prosesör ve hoparlör kullanıyordum ve şu an prosesörümü sattım, hem sesler beni yeterince tatmin etmiyordu hem de bilgisayardaki
uygulamaların çok daha tatmin edici soundlar verdiğini gördüm. bir ses kartı ve bir de referans monitörü alsam rahat bir şekilde çalabilir miyim yoksa ekstra başka şeylere de ihtiyacım olur mu?

Ses kartını olabildiğince yüksek kaliteli alırsan rahat edersin... kartın analogu dijitale dönüştürme gücü yazılımlardan alacağın performansı çok etkiler... güncel ampsimleri özellikle ücretsiz neural amp modeler gibileri kullanabilmek için de yüksek cpu gücü gerekiyor... eski bir laptop varsa en iyisi overloud th-u bu arada...efekt bol, impulse kısmı gelişmiş, transpose özelliği var...iyi eğlenceler...

Bilgisayar açmaya üşenmeyecek isen ses kartı ve monitör derya deniz. @GERGE'nin çok kapsamlı yazısı var bununla ilgili. Onu baştan sona okumanı tavsiye ederim.

hemen bakıyorum.

Ses kartını olabildiğince yüksek kaliteli alırsan rahat edersin... kartın analogu dijitale dönüştürme gücü yazılımlardan alacağın performansı çok etkiler... güncel ampsimleri özellikle ücretsiz neural amp modeler gibileri kullanabilmek için de yüksek cpu gücü gerekiyor... eski bir laptop varsa en iyisi overloud th-u bu arada...efekt bol, impulse kısmı gelişmiş, transpose özelliği var...iyi eğlenceler...

hocam bilgisayarım i5 12. nesil, iş görür diye düşünüyorum. ses kartı tavsiyesi alabilir miyim rica etsem, ses kartı ve monitöre ayırabileceğim bütçe şu aşamada 5.000-6.000 lira arasında, ikinci el alırım yüksek ihtimalle.

Ses kartı ve referans monitör iş görür, zaten artık en iyi seçenekler bunlar. Ses kartı olarak Focusrite 2i2 gen 4, audient mk2 ve motu modellerine bakabilirsin (ucuz olsun dersen m-audio var). Ref monitör olarak da Yamaha hs5, Adam t5v, Kali lp6 vs gibi modeller çok iyi işler çıkarabilir.

Geri