ses kartından berbat ses geliyor

Bir kaç ay önce Umc22 ses kartı aldım, normalde amfi alacaktım fakat ses kartında daha çok opsiyon olduğu için ses kartını tercih ettim fakat, böyle lanet bir soruna sahip olacağımı hiç düşünmemiştim.
Ses kartını bilgisayarıma ses kartının kutusundan çıkan orijinal kablosu ile bağlıyorum fakat kabloyu USB porta takarken elektrik sesi geliyor, gitarımı ve kulaklığımı da ses kartının girişlerine sorunsuz bir şekilde takıyorum, ondan sonra ne zaman amfi simülasyonunda gitarımı çalmaya başlasam ses aşırı berbat ve anlaşılmayacak derecede geliyor. Yani ses aşırı kötü. Eğer çözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Bu da ses kaydı:

Bu arada başka amfi simülasyonlarını da denedim fakat sonuç aynıydı. Ses çıkması gerektiği gibi çıkmıyor, normalde çıkması gereken sesle uzaktan yakından alakası yok. Yukarıdaki ses kaydında kullandığım pluginden bir örnek:

ASIO ayarlarının ekran görüntüsünü (özellikle sample rate ve buffer size önemli), Cypress TT-15'in ekran görüntüsünü ve ses kartının ön panelinin resmini (ayarların nerede olduğunu görebileceğimiz şekilde) gönder.

DAW ile amfi simülasyonunu açmadan çalarken giriş sinyali kaça kadar çıkıyor metrede söyle, çok önemli bu. Eğer ne kastettiğimi anlamıyorsan sadece bu VST yüklü olsun ve gitarı çalarken metrenin geldiği en yüksek yeri yaz.

Merhaba dostum söylediğin şeylerin ekran görüntüsünü alıp atacağım kısa zamanda ayrıca ses kartında arka plandan gelen hışırtılı uğuldayan garip ses için sanırsam bir çözüm buldum fakat doğruluğundan emin değilim

Videoda arka plandaki bende de olan garip hışırtılı sesi çözüyor bir USB cihazı ile ama bu cihaz da dolar kuru nedeniyle pahalı, fakat bu sadece ses kartıyla bağlantılı olan kısmı sanırsam, gitardan neden böyle ses geliyor onu anlamış değilim, ya gitarımda bir sıkıntı var ya da sıkıntı ses kartında olduğu için sıkıntılı gitarın sesi de. Arka plandaki garip sesin engellenişi bu olabilir belki, doğruluğunu bilemiyorum. Bu bütün problemleri de çözer mi onu da bilmiyorum. Bir fikrin varsa eğer lütfen belirtebilir misin?

Sanırsam yaşadığım sorunun adı Ground Loop ve sorunun çözümü de bu üstteki videodaki ürün, çözüm bu olabilir bilen birisi varsa bizi aydınlatır umarım,
fakat ürün aşırı pahalı ve sorunu tamamı ile çözeceğinden emin olamadığım için amfi almayı tercih edeceğim. Umarım amfide de böyle saçma sapan bir sorunla karşılaşmam eğer ses kartındaki hatanın çözümünü bilen varsa lütfen biri açıklasın.

Geri