Shred tarzı çalım

Arkadaşlar merhaba. İki üç yıldır elektro gitar çalıyorum. Melodik soloları çalmakta ve öğrenmekte pek zorlanımıyorum. Mesela guns n Roses, gary moore sololarını , metallica fade to black , four horseman sololarını, hotel california vb çok hızlı çalım gerektirmeyen soloları çalabiliyorum. 6 ay önce tornado of souls solosuna başladım. Sadece son çalınan hızlı yer kaldı ama çalamıyorum. Holy wars solosu da aynı şekilde.
Parçaları örmek olarak yazdım sorunum şu: Hızlı çalınan yerlerdeki notaları kulağıma oturtup ezberleyemiyorum ve hızlı çalmaya çalıştığım zaman sağ sol el senkronum kayıyor. Bu tarz hızlı soloları çalmak için nasıl bir yol izlemeliyim 6 ay 1 senedir takıldım gelişemiyorum.

Merhabalar. Benim de yıllarca sorun yașadığım noktalardan birisini sormușsunuz. Ben bunu yavaș çalıșarak așıyorum. Soloları pasaj pasaj bölüp yavaș yavaș öğrenmek lazım. Soloyu öğrendikten sonra hızlanmaya bașlıyorum. Cidden metronomu bir bir arttırarak ilerliyorum. Çalamadığım hızda durmuyorum. Düșük metronom ile çalmaya devam ediyorum. Artık birebir yapabiliyorsam hızı arttırıyorum.

Bunun daha iyi methodları varsa ben de öğrenmek isterim.

Geri