Sıfır almış olduğum gitar normal mi ?

Merhaba arkadaşlar, elektro gitar öğrenmek için zuhalmüzik sitesinden ibanez marka bir elektro gitar satın aldım. Ancak gitar elime ulaştığında incelediğimde işçiliğinde ufak tefek sıkıntılar olduğunu fark ettim. Bu konularda çok bir bilgim olmadığı için size danışmak istiyorum. Bu hatalar normal karşılanabilir mi? Forumu biraz kurcaladım ve genel olarak en alt seviye gitarlarda işçiliklerin kötü olması nedeniyle bu tarz şeylerin yaygın olduğu gördüm. Fotoğrafları paylaştım, fikirlerinizi bekliyorum. İade etmeye gerek var mıdır ? ilk baştaki Sharktooth kalıbı da tam oturmamış sanırım onu da yorumlarsanız sevinirim.

Dosyalar

• WhatsApp Image 2024-07-18 at 13.49.55.webp
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 13.49.55.webp
    116.4 KB · Gösterim: 251
  • WhatsApp Image 2024-07-18 at 13.49.54.webp
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 13.49.54.webp
    103.7 KB · Gösterim: 176
  • WhatsApp Image 2024-07-18 at 13.49.54 (1).webp
    WhatsApp Image 2024-07-18 at 13.49.54 (1).webp
    135.3 KB · Gösterim: 178
Merhaba arkadaşlar, elektro gitar öğrenmek için zuhalmüzik sitesinden ibanez marka bir elektro gitar satın aldım. Ancak gitar elime ulaştığında incelediğimde işçiliğinde ufak tefek sıkıntılar olduğunu fark ettim. Bu konularda çok bir bilgim olmadığı için size danışmak istiyorum. Bu hatalar normal karşılanabilir mi? Forumu biraz kurcaladım ve genel olarak en alt seviye gitarlarda işçiliklerin kötü olması nedeniyle bu tarz şeylerin yaygın olduğu gördüm. Fotoğrafları paylaştım, fikirlerinizi bekliyorum. İade etmeye gerek var mıdır ? ilk baştaki Sharktooth kalıbı da tam oturmamış sanırım onu da yorumlarsanız sevinirim.
Evet. Bence de teşhir ürünü. Yapılacak pek birşey yok. İade edebilirsen iade et paranı al, veya gitara para ekleyerek daha kaliteli bir gitar al. Ancak asla daha düşük kalitede gitar alma. Sonra bende bu vardı sıkıntılı olmasaydı keşke diye düşünür, elindekinden keyif alamazsın.

Ağacı ve işçiliği vasat bir model zaten… teşhir diye fiziksel zarar gelebilir ama öyle eşik filan o hale gelmez. İçine sinmediyse dene iadeyi ama iadelik bi kusur mu bilemedim, yokuş yapabilirler.

Ucuz gitarda oluyor… hasarlı, kullanılmış veya teşhir demek hemen mümkün değil…. Çok fazla ucuz gitar gördüm böyle, fretboard lamine kaplama gibi kenardan açılmış ya da ağacı sıyrılmış.
Memnun değilsen iade hakkın elbet ama bu kullanılmış filan diyeceksen ispatı zor.

Ucuz gitarda oluyor… hasarlı, kullanılmış veya teşhir demek hemen mümkün değil…. Çok fazla ucuz gitar gördüm böyle, fretboard lamine kaplama gibi kenardan açılmış ya da ağacı sıyrılmış.
Memnun değilsen iade hakkın elbet ama bu kullanılmış filan diyeceksen ispatı zor.
Hocam bu konularda bilgilisiniz galiba bir şey daha sorabilir miyim ? Ben gitar ile birlikte ibanez ibz10g amfi de almıştım. Bildiğim notaları çaldım distortionu felan denedim, amfi gayet güzel sıkıntısı yok gibi. Ancak prize takınca gitarın jack kablosunun bağlanmadığı durumda bile boş bir ses geliyor. Aşırı rahatsız edecek düzeyde değil ama gene de geliyor yani. Dip ses deniyor buna sanırım. Bu durum normal midir? Amfinin kulaklık girişi var, kulaklığı taktığım zaman ise o ses kulaklığa geliyor ve baya rahatsız ediyor. Kulaklık ile çalınmayacak şekilde nerdeyse.

Normal. Jack takmam lazım zaten ki kesilsin ses.
Bütçeni bilmiyorum ama oldukça vasat bir amfi, keşke onu da almadan burada biraz sohbet etseydik. Neyse…
Teşekkürler hocam yanıtız için. Jack kablosu takılınca da kesilmiyor ses. Bütçem kısıtlı malesef, gitar ile amfi birlikte 15bin liraya çıkabiliyorum. Sizce bir süre gitarı öğrenene kadar kulaklık amfisi ile idare edip öğrendikten sonra kaliteli bir amfi almak mantıklı mı? Zaten ev içerisinde şimdilik amfiyi kullanmam pek mümkün gözükmüyor çok ses çıkardığından dolayı. Kulaklık amfisi bana mantıklı geldi. Bir tane ses bombası var elimde. Sesi başkalarının da duyması için ona bağlarım en kötü, biliyorum ses çok kötü gelecek ama şimdilik yapacak bir şey yok 😂

daha da kötü ses alırsın.... amfinle idare et sonra yükseltirsin o zaman

Jack takınca ses kesilir... gain ya da drive amfide kökleme illa sert ton alacam diye belki o ses azalır öylece... bir de single manyetikteysen de yapabilir

daha da kötü ses alırsın.... amfinle idare et sonra yükseltirsin o zaman

Jack takınca ses kesilir... gain ya da drive amfide kökleme illa sert ton alacam diye belki o ses azalır öylece... bir de single manyetikteysen de yapabilirY
Yok hocam kesilmiyor. Bütün ayarları denedim. Gain felan en düşükte de denedim. Sanki topraklama sesi gibi tam çözemedim

Geri