Sıfır gitardaki bu çatlak ve çizikler normal mi?

IMG_20230831_140918.webp
IMG_20230831_140903.webp

Cok bisey yok orda, dert degil. Aslinda olmamasi daha iyi elbette ama bundan cok daha beterlerini de gördüm. Bakimlari yapip, nem ve sicaklik farkindan uzak tut, yillarca bisey olmaz. Bu arada klavye ustu cok kirli, onlari silmekte fayda var.
Ben ilk resim sol üsttekini görmemistim, o biraz kötü ama

Cok bisey yok orda, dert degil. Aslinda olmamasi daha iyi elbette ama bundan cok daha beterlerini de gördüm. Bakimlari yapip, nem ve sicaklik farkindan uzak tut, yillarca bisey olmaz. Bu arada klavye ustu cok kirli, onlari silmekte fayda var.
Ben ilk resim sol üsttekini görmemistim, o biraz kötü ama
Sıfır aldığım için dert ediyorum. Çünkü aldığımda gain knob'u da sıkıntılıydı hareket ediyordu ayrıca gitarın arka kısmında da çok küçük bi göçük var.

Gitarı nerden "sıfır" aldınız? Klavye hem kirli hemde çatlamaya başlamış. Ayrıca göçük var demişsiniz. Knobta sıkıntı olması çok mühim değil. Ayrıca online siparişle mi aldınız?

Gitarı nerden "sıfır" aldınız? Klavye hem kirli hemde çatlamaya başlamış. Ayrıca göçük var demişsiniz. Knobta sıkıntı olması çok mühim değil. Ayrıca online siparişle mi aldınız?
Rota müzikten online olarak aldım ama geri göndermek için kargoyu alıcı öder dediler. Kargo parası da çok tutacak kocaman paket sonuçta. Kargoda herhangi bir hasar meydana gelirse de alıcı sorumludur dediler. İade işi yalan oldu. Knob'u kendim açıp sıkıştırdım o sorun değil. Bana ürün teşhir değil, sıfır kutusunda depodan gönderiliyor dediler. Arkadaki göçük çok da umrumda değil çok küçük bir şey görünmüyor bile zaten ama o çatlaklar sorun olur mu?
IMG_20230831_164711.jpg

Çizikleri bilmem de çoğu yeni gitarın klavyesi kurumuş, tozlu gönderiliyor maalesef. Depoda, mağazada çok uzun süre kalabiliyor bazen gitarlar. Bu geçen süre zarfında herhangi bir bakım yapılmıyor. Normalde satın aldiginiz zaman elinize geçmeden önce "zero maintenance" dediğimiz bakımı yapıldıktan sonra teslim edilmesi lazım (sap ayarı, tel yüksekliği, akordu...etc).
Gitarlarda fabrikadan çıkarken QC - kalite kontrol işlemi yapılır, mağaza da bunu satarken son bir kez bahsettiğim ayarları yaptırması lazım. Bu da mağazanın insiyatifine kalıyor artık. Gitarın fiyatı ve kalite sınıfı düştükçe bahsettiğim kontrollerin de kalitesi düşüyor maalesef.
Klavyeyi bir güzel temizleyip yağlayın. Hem temiz olur hem de kurumaz. Aşırı kuruyunca çatlama riski var klavye materyallerinin

Çizikleri bilmem de çoğu yeni gitarın klavyesi kurumuş, tozlu gönderiliyor maalesef. Depoda, mağazada çok uzun süre kalabiliyor bazen gitarlar. Bu geçen süre zarfında herhangi bir bakım yapılmıyor. Normalde satın aldiginiz zaman elinize geçmeden önce "zero maintenance" dediğimiz bakımı yapıldıktan sonra teslim edilmesi lazım (sap ayarı, tel yüksekliği, akordu...etc).
Gitarlarda fabrikadan çıkarken QC - kalite kontrol işlemi yapılır, mağaza da bunu satarken son bir kez bahsettiğim ayarları yaptırması lazım. Bu da mağazanın insiyatifine kalıyor artık. Gitarın fiyatı ve kalite sınıfı düştükçe bahsettiğim kontrollerin de kalitesi düşüyor maalesef.
Klavyeyi bir güzel temizleyip yağlayın. Hem temiz olur hem de kurumaz. Aşırı kuruyunca çatlama riski var klavye materyallerinin
Gitar giriş seviyesi bir şey zaten ibanez grg121dx. Bana gönderilmeden önce kontrol edildiği söylendi ama bakımı yapılmadığı kesin. Geldiğinde zaten akordu ayarlı değildi. Diğer ayarlarından anlamıyorum gitarı öğrenmek için aldım.

Limon yağı çözer bu işi. Üst üste birkaç sefer sürün kurudukça. Sonra telleri takarsınız. Hem çizikler görünmez hem sap koyulaşır.

Geri