Squier classic vibe 50 tele mi yoksa strat mı

• Konuyu açan Konuyu açan rbch
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bu iki gitardan birini almayı düşünüyorum hangisini alırsam sizce daha mutlu olurum yada şöyle sorayım illaki bu iki gitar yada buna benzer gitarlar arasında kalıp ikisinden birini alan vardır aldıktan sonra keşke diğerini alsaydım dediniz mi? Telenin tonlarını çok seviyorum Roy Buchanan dinlerken çok keyif alıyorum telenin sesinden ama bi yandan o sesleri gitardan çıkaramıycağımı biliyorum ne yapıcağım konusunda çok kararsızım.Hangisinden daha fazla keyif alınır?

Squier Classic Vibe '50s Stratocaster Akçaağaç Klavye 2-Color Sunburst Elektro Gitar Fiyatı, Özellikleri | ZUHAL - Dünyanın En İyi Müzik Mağazası Tasarımı Ödülü 2024

Squier Classic Vibe '50s Telecaster Akçaağaç Klavye Butterscotch Blonde Elektro Gitar Fiyatı, Özellikleri | ZUHAL - Dünyanın En İyi Müzik Mağazası Tasarımı Ödülü 2024

Tam bu mesajı okuduğun esnasında saate bak. Son karakteri tek sayı ise stratocaster, çift sayı ise telecaster olanı tercih et.

Dün üye olmuşsun ilk ve tek konun "strat mı yoksa tele mi?". Forumda milyor kez soruldu cevaplandı. Seni tanımadan, ne kadar süredir çalıyorsun bilmeden, ilk elektro gitarın mı yoksa yedek gitar olarak mı almayı düşünüyorsun bilmeden verebileceğim en bilimsel öneri budur.

Tam bu mesajı okuduğun esnasında saate bak. Son karakteri tek sayı ise stratocaster, çift sayı ise telecaster olanı tercih et.

Dün üye olmuşsun ilk ve tek konun "strat mı yoksa tele mi?". Forumda milyor kez soruldu cevaplandı. Seni tanımadan, ne kadar süredir çalıyorsun bilmeden, ilk elektro gitarın mı yoksa yedek gitar olarak mı almayı düşünüyorsun bilmeden verebileceğim en bilimsel öneri budur.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim öyle uzun süredir çalan biri yada 2. Gitar olarak alacak biri değilim bundan önce 2 gitar değiştim ilk gitarım squier bullet mustang di 1 sene önce almıştım o zamanlar sadece güzel gözüktüğü ve elektro gitara başlamak istediğim için hiç düşünmeden almıştım zaman geçtikçe sesini beğenmemeye ve gitardan sıkılmaya başladım ve onu satıp 2. el ıbanez grx20 aldım ocak ayından beri bende ama bi türlü ısınamadım şimdiye kadar kullandığım gitarlara bu sefer tele strat gibi single manyetikli bir gitar kullanmak istiyorum bir kaç gün önce bu iki gitarı deneme fırsatım oldu ikisinide alsam üzülmem buna eminim ama benim aradığım şey geçmişte bu tercihi yapmış birinden bişeyler duymak. Forumları araştırdım hatta sizin de cevabınızı görmüştüm yanlış hatırlamıyosam strat önermiştiniz birine yine benzer birşeyler yazmıştınız diğer forumların cevaplarınıda okudum ama ikisinede sahip uzun uzadıya kullanmış insanların düşündükleri neler hangisini daha sık kullanıyolar tabi bunların hepsi öznel şeyler belki bana uymaz bilemem sadece kafamda daha net bi fikir olsun istiyorum forumlarda gördüğüm cevaplar genelde aynı strat daha rahat yada ne bileyim telenin tonu daha güzel falan filan ben bu tip yorumlardan ziyade daha farklı bişey arıyorum.
Sevdiğim gitaristlerde:Roy Buchanan ,David Gilmour,BB king,Gary moore,greg koch daha çok metal dinliyordum ama zamanla metalden uzaklaşmaya daha farklı şeyler dinlemeye başladım.

Son düzenleme:
Geri