SX Gitarı modifiye etmek (yükseltmek) mantıklı mı?

Çok konuşuldu buralarda, eskiden baya ucuzdu fiyat performans olarak memnun olan insanlar vardı ancak şimdi ucuz sayılmaz.

Çok konuşuldu buralarda, eskiden baya ucuzdu fiyat performans olarak memnun olan insanlar vardı ancak şimdi ucuz sayılmaz.
Hocam çok fazla sayfa var ve ben çalışıyorum. Okumaya pek zamanım yok. Biri 1700 diğeri 2400 TL. Aradaki ağaç farkına fiyat farkı da değer mi? Bu gitarlardan birini almaya değer mi? Yoksa hiç uğraşmayıp bahsettiğim gitarı mı almalı...

Bu arda Maşallah site kütüphane gibi. Her gün yeni bir şey çıkıyor
Burası gözüktüğünden daha zengin bir forum aslında. Yabancı forumlara bakarsanız daha iyi anlarsınız. Eskiden muhtemelen daha da kapsamlı bilgi alışverişi oluyordu. Hackeiommi (Hakan Abi) epey aydınlatıcı tavsiyeler veriyordu. Bu yüzden forumu aynen bir kütüphane gibi kullanmanızı tavsiye ederim. Merak ettiğiniz herhangi bir konuda araştırma yaparken düşündüğünüz konuları daha önce başkalarının da düşündüğünü hesaba katarsanız çok daha kapsamlı sonuçlara ulaşırsınız.

İkinci nick'in filan değilse, Mart'ta üye olmuşsun. ...... ben ise 2005. Eskiyi gördüm, gözümle gördüm .... aynı yüzeysel sorulara 25 kere cevap yaz, 625 kere de başkaları yazsın sen de Judge Dredd gibi olursun merak etme 🙂
Herşeyi okumaya gerek yok, taramak diye bir şey var... vaktim yok siz okuyun bana yazın diyen adama ne diyelim başka? Yeri geldi mi çok daha basit hatta safça sorulara yarım sayfa yazıyoruz, yani alnımız ak, göğsümüz dik o yüzden bana hiç aksi ihtiyar yine mahallede top oynayan çocuklara kızdı geyiği yapmasın kimse. Kaç kişi vardır burada ara da telden anlatayım diye yardımcı olduğum soru ne kadar basit olursa olsun.

İkinci nick'in filan değilse, Mart'ta üye olmuşsun. ...... ben ise 2005. Eskiyi gördüm, gözümle gördüm .... aynı yüzeysel sorulara 25 kere cevap yaz, 625 kere de başkaları yazsın sen de Judge Dredd gibi olursun merak etme 🙂
Herşeyi okumaya gerek yok, taramak diye bir şey var... vaktim yok siz okuyun bana yazın diyen adama ne diyelim başka? Yeri geldi mi çok daha basit hatta safça sorulara yarım sayfa yazıyoruz, yani alnımız ak, göğsümüz dik o yüzden bana hiç aksi ihtiyar yine mahallede top oynayan çocuklara kızdı geyiği yapmasın kimse. Kaç kişi vardır burada ara da telden anlatayım diye yardımcı olduğum soru ne kadar basit olursa olsun.
Bir tanesi benim hatta çok şaşırmıştım telefonunuzu verdiğinizde bazen anımsar vay be böyle insanlar var diye mutlu olurum.

Herşeyi okumaya gerek yok, taramak diye bir şey var... vaktim yok siz okuyun bana yazın diyen adama ne diyelim başka?
Verme abi cevap. Es geç gitsin. Bunun bir sonu yok. Ana konu başlıklarındaki sorulara istikrarlı bir cevap verilse, moderatörler (var mı bilmiyorum) gereksiz gördüğü konuları bir şekilde engellese zaten bu olmaz.
Bilgi vermekten bu kadar hoşnutsunuz, hatta insanları arayıp söylüyorsunuz; ama siteminizden de taviz vermiyorsunuz. Bilgi vermeyi seven bir insanın böyle bir yaklaşımı olacağını sanmıyorum. Tabiki 2005 senesinden beri aynı şeyleri defalarca görmüş, cevaplamış, sürekli aynı soruları görmekten sıkılmışsınızdır. Kimsenin size zorla yazı yazdırmaya çalıştığını sanmıyorum. Bana göre bu üslûp ile yaklaşmak egodan başka bir şey değil; canınızı sıkan şey aynı konuları görmek olsa uğraşmazsınız bile. Yaşınıza emeğinize saygım sonsuz. Siz benim açtığım konuları görmeyin, ben de sizin yazdığınız cevapları görmeyeyim bu yüzden lütfen engelleyin hesabımı. Siz engellemezseniz ben engelleyeceğim. Saygılar.

Bu forumda bu ilk değil. Çok değerli insanlarla sürekli tanışıyorum burada. Yaşım 20, gitara yeni başladım. Benim gibi yüzlercesi, her meşrepten insan sürekli bir şeyler soracak. Sonu yok bunun. Belli bir olgunluğa, tecrübeye, bilgiye erişene kadar benim için bu böyle devam edecek. İnsanlara sitem etmektense düzgün cevap vermeyi, hiç değilse görmezlikten gelmeyi tercih ederim. Cevaplarınız için teşekkürler, iyi forumlar.

Umarım bu forumun akıbeti gitarpedal ile aynı duruma gelmez. Orada forum ölmeden önce son zamanlarında buna benzer tartışmalar sürekli yaşanıyordu. Moderatörlerin azizliğinden ötürü haksız banlamalar, bloklar vb. olaylar dönüyordu. Ben açıkçası büyük konuşmayayım ama her türlü mecrada sakin kalmış bir kullanıcı olarak doğru araştırma metodunu faydalı olması için herkese bıkmadan anlatmaya çalışacağım. Başlık açtığı için, aynı şeyleri sorduğu için eleştirmek hakikaten biraz dede tribi gibi oluyor.Bu konuları aşmadıkça da bu forumun daha kaliteli hale gelebilmesi bu bakış açısında mümkün değildir.

Daha ucuz ama ağaç kalitesi olarak bir tık iyi SX alıp yükseltmek mantıklı o zaman?
Açıkçası siz bence henüz ne istediğinizi belirtemiyorsunuz. Aklınıza yatan nispeten ortalama bir sx, yamaha vb. gitarları aldıktan sonra bu aşamada bunu belirtmeniz gerekir. Mesela aldığınız gitarın neresi hoşunuza gitmiyor köprü, pickguard, eşik, manyetik, cila, boya modifikasyonunu duruma göre yapabilirsiniz. Bence bu başlığa gitarınızı aldıktan sonra gelin derim.

Umarım bu forumun akıbeti gitarpedal ile aynı duruma gelmez. Orada forum ölmeden önce son zamanlarında buna benzer tartışmalar sürekli yaşanıyordu. Moderatörlerin azizliğinden ötürü haksız banlamalar, bloklar vb. olaylar dönüyordu. Ben açıkçası büyük konuşmayayım ama her türlü mecrada sakin kalmış bir kullanıcı olarak doğru araştırma metodunu faydalı olması için herkese bıkmadan anlatmaya çalışacağım. Başlık açtığı için, aynı şeyleri sorduğu için eleştirmek hakikaten biraz dede tribi gibi oluyor.Bu konuları aşmadıkça da bu forumun daha kaliteli hale gelebilmesi bu bakış açısında mümkün değildir.
Sonunda... Gerçekten sağlıklı ilerleyen bir topluluk için dedikleriniz gerekiyor. Örnek olacak çok forumlar var büyümüş, büyümeye devam eden.

Açıkçası siz bence henüz ne istediğinizi belirtemiyorsunuz. Aklınıza yatan nispeten ortalama bir sx, yamaha vb. gitarları aldıktan sonra bu aşamada bunu belirtmeniz gerekir. Mesela aldığınız gitarın neresi hoşunuza gitmiyor köprü, pickguard, eşik, manyetik, cila, boya modifikasyonunu duruma göre yapabilirsiniz. Bence bu başlığa gitarınızı aldıktan sonra gelin derim.
Hocam piyasa gereksiz pahalı, elimde hali hazırda gitar var, ama satıp daha kötüsüne düşmek istemiyorum. Elimdeki gitar iyi ben tecrübesizim. Ama bana ilk aldığım hazzı vermiyor. Elime pek almıyorum artık. Piyasası olmadığı için değerinin altında satmak zorundayım. Satmışkende ortalama bir şey alayım, zarara girmeyeyim diyorum. Maddi durumum çok elverişli değil bu konularda.

Siz benim açtığım konuları görmeyin, ben de sizin yazdığınız cevapları görmeyeyim bu yüzden lütfen engelleyin hesabımı. Siz engellemezseniz ben engelleyeceğim.
Bugüne kadar hakaret ya da zevzeklik haricinde bir sebeple hiçkimseyi engellemedim. Prensip olarak herşey konuşulur, gerekirse dede tribi de atılır. Seni engeleyeceğim bir durum yok ama yarın nasıl Duman tonu alırım dersen yine eleştiririm. Benim çizgim 2005’ten beri aynı … buyur sen engelle madem rest çekmişsin, sıkıntı yok, gücenme yok.

Hocam piyasa gereksiz pahalı, elimde hali hazırda gitar var, ama satıp daha kötüsüne düşmek istemiyorum. Elimdeki gitar iyi ben tecrübesizim. Ama bana ilk aldığım hazzı vermiyor. Elime pek almıyorum artık. Piyasası olmadığı için değerinin altında satmak zorundayım. Satmışkende ortalama bir şey alayım, zarara girmeyeyim diyorum. Maddi durumum çok elverişli değil bu konularda.
Maddi durumunuz elverişli değilse o zaman elinizdeki gitarla pratik yapıp alışmaya bakın. Millet vic gibi ne suntalarla başlıyordu. Elinizi alıştırmayı deneyin. Ben klasik gitardan rg370 gibi ipten hallice sapı olan gitara geçmiştim. Pratikle çözülmeyecek hiçbir sorun olduğunu sanmıyorum.

Geri