Sx stratim icin humbucker manyetik onerisi

Merhaba iyi forumlar. Sx stratum var american alder. Gitatim icin humbucker manyetik ariyorum ustundeki manyetik kotu cunku kopru manyetigini degistircem bir de pickguard almam lazim pickguard onemli mi yoksa herhangi bir 11 delikli pickguard alayim mi(bu arada manyetige maks 500 600 verebilirim ikinci el de almayi dusunuyorum)

fender uyumlu pickguardlar sx'e uyumsuz. SX uyumlusunu bulman da imkansız. El becerin varsa fender uyumlu pickguardi yerleşir hale getirebilirsin ancak bazı vida delikleri de uymayacak. Ikinci yol mevcut pickguarda humbucker boşluğu açmak. El becerin yoksa luthier yardımı gerekecek.

Eğer bütçe arttırılabilirse single boyutlu humbucker modeller düşünülebilir. (ancak 500-600 aralığında bulunabileceğini sanmıyorum)

Pickguard uydurulacaksa vida deliklerine çok dikkat etmek lazım. Milimetrik farkla uymayan delikleri gereğinden fazla genişletip yalama yapmamak lazım.

Mevcut pickguard kesilecekse de "dremel" olarak satılan aleti önerebilirim. Öncesinde hurda parçalarla kesme egzersizleri yapmak ve çalışırken koruyucu gözlük kullanmakta yarar var. Kesme diskleri çok kolay kırılıp kaşa göze sekebiliyor. (başıma geldi, oradan biliyorum, neyse ki koruyucu gözlük vardı)

Geri