Sx telecaster modifiye

Arkadaşlar merhaba 2006 model sx telecastera sahibim internetten fender tele manyetikleri ve sapı alıp iyi bi luthiere taktırsam fender tele sesi alabilir miyim? İlginize teşekkürler

Sap bence SX'te degistirelecek yerlerin en sonunda geliyor. Belirgin bir yapısal sorun yoksa gerek yok (varsa da neden takas ettin kardesim?). En başta manyetikler ve kopru, daha sonra diger elektronik aksam ve ust esik geliyor. Ama bu baslik oylesine bi merak basligi adım gibi eminim, hicbir şeyi degistirmeyeceksin. Sırada Epi LP special 2 var 😊

Ben teleyi çok sevdim eğer bir daha alırsam da tele almayı düşünüyorum hocam
Sap bence SX'te degistirelecek yerlerin en sonunda geliyor. Belirgin bir yapısal sorun yoksa gerek yok (varsa da neden takas ettin kardesim?). En başta manyetikler ve kopru, daha sonra diger elektronik aksam ve ust esik geliyor. Ama bu baslik oylesine bi merak basligi adım gibi eminim, hicbir şeyi degistirmeyeceksin. Sırada Epi LP special 2 var 😊

Ben teleyi çok sevdim eğer bir daha alırsam da tele almayı düşünüyorum hocam

Ben de çok seviyorum teleyi. Bence kullan, herhangi bir modifikasyon düşünme. Hatta verebiliyorsan luthiere ver, ama gerçek bir luthiere, fabrikasyon kusurlarını gidersin. Güzel bir amfi ile kullan yalnız. Mesela ID core, katana gibi, gerçekten çok pratik ve güzel amfiler. Modifikasyon sonraları düşünülebilecek şeyler.

SX gitarlar düzgün ayarlandığında özellikle başlangıç için epey keyifli aletler. Sap özellikle gayet Fendervari ölçülerde ve keyifli. Belki maple sap ve klavye üzerindeki kalın cila biraz traşlanabilir ama usta eli ile olmalı bu ve ileride satacaksan hiç bulaşma bence.

Geri