Tek girişli laptopta kulaklıkla gitar çalmak

Merhaba arkadaşlar, elimde gitar var fakat amfi yok, pcyi amfı olarak kullanıyorum fakat gece vakitleri çalıştığım için kulaklık ile çalmam gerekiyor. Bu da gitar çalmama engel oluyor. Laptop'a tek jack girişi var. (3.5mm) sadece çevirici ile gitarı bağlıyorum, kulaklık takmak için yer kalmıyor. Bu durumu nasıl çözerim elimde Bi bütçe yok en ufak masrafla çözmek istiyorum bir tarafı enstrüman jackı bir tarafı usb olan kablo alsam usb girişine taksam, 3.5mm olan girişede kulaklık taksam sesi kulaklıktan alabilir miyim?

androide yine takıp kulaklık girişi veya hoparlör çıkışından ses alabilirsiniz

uygulama olarak bildiğim deplike var ios tarafında sonsuz derya ama android tarafı sıkıntı tatmin eder mi onu da bilmem.

uygulamanın ücreti çok uygundu diye hatırlıyorum.

androide yine takıp kulaklık girişi veya hoparlör çıkışından ses alabilirsiniz

uygulama olarak bildiğim deplike var ios tarafında sonsuz derya ama android tarafı sıkıntı tatmin eder mi onu da bilmem.

uygulamanın ücreti çok uygundu diye hatırlıyorum.

Hocam gene aynı yere çıkmıyor mu, bu üründe kulaklık girişine takılıyor

Hocam gene aynı yere çıkmıyor mu, bu üründe kulaklık girişine takılıyor
Şu konuyu bi inceleyin hocam yüksek ihtimal aynı şeyi yaşadık bir zaman olmazsa tekrar bi söyleyin yazacağım.

Bu benim attığım alet ile laptopun bir işi kalmıyor normalde telefon üzerinden çalıyorsunuz.

Şu konuyu bi inceleyin hocam yüksek ihtimal aynı şeyi yaşadık bir zaman olmazsa tekrar bi söyleyin yazacağım.

Bu benim attığım alet ile laptopun bir işi kalmıyor normalde telefon üzerinden çalıyorsunuz.
Anladığıma göre hem pc hem telefon üzerinden, hoparlör veya kulaklıkla çalabilirim. Çok teşekkür ederim hocam
Bunu ve bir aux kablosu alacağım

Anladığıma göre hem pc hem telefon üzerinden, hoparlör veya kulaklıkla çalabilirim. Çok teşekkür ederim hocam
Bunu ve bir aux kablosu alacağım
Hocam yanlış yönlendirmek istemem bu alet ben de var telefon ile rahat kullandım ama laptopumda mic girişi olmadığı için kullanamadım konuya da yazmıştım. Biraz bekleyin konuda altlarda paylaşılmış bir aparat var belki o da işinizi görür. Ben dediğim gibi telefon ile kullandım orada sorun yok ama laptop işinde biraz karışık.

Hocam yanlış yönlendirmek istemem bu alet ben de var telefon ile rahat kullandım ama laptopumda mic girişi olmadığı için kullanamadım konuya da yazmıştım. Biraz bekleyin konuda altlarda paylaşılmış bir aparat var belki o da işinizi görür. Ben dediğim gibi telefon ile kullandım orada sorun yok ama laptop işinde biraz karışık.
Mikrofon girişim var hocam

Gitarı usb üzerinden bağlayıp sesi kulaklıktan almak mümkün. Onun için ayrı bir aparat almak gerekiyor ama en sağlıklısı o olur diye düşünüyorum. Bir de tablete giriş için de yine benzer bir çevirici gerekir diye biliyorum. Tek girişli laptopları mikrofon ve kulaklık diye ikiye ayıran ayrıca bir aparat da olmalı ama o aparatı almak yerine gitar girişini usb'ye çeviren bir aparat almak en mantıklısı olur.

Gitarı usb üzerinden bağlayıp sesi kulaklıktan almak mümkün. Onun için ayrı bir aparat almak gerekiyor ama en sağlıklısı o olur diye düşünüyorum. Bir de tablete giriş için de yine benzer bir çevirici gerekir diye biliyorum. Tek girişli laptopları mikrofon ve kulaklık diye ikiye ayıran ayrıca bir aparat da olmalı ama o aparatı almak yerine gitar girişini usb'ye çeviren bir aparat almak en mantıklısı olur.

peki hocam bu usb yi mi yoksa ıRig mi alayım ıRig daha işime geldi aslında hem telefon hem pc için

Elbette iRig ya da benzeri daha mantıklı. Zaten normal dönüştürücüler ile onlar arasında fiyat açısında da çok fark var. İmkan varsa nerdeyse mini bir ses kartı niteliğinde bu tarz usb çeviriciler çok daha iyidir.

Çakmasını bilemiyorum hocam. Biraz baktım pek gözüm tutmadı. Ben olsam kablo dönüştürücü alırdım. Sorun çıkarma ihtimali diğerine göre bir miktar az. Çakma elektronik ürü ya da işte düşük kalite dönüştürücü baş ağrıtabilir. Ama her iki ürünü de kullanmadım. Yanlış yönlendirmeyeyim.

Guitar link e de bakabilirsin usb ile bilgisayara bağlanıyor bir jack girişi bir de kulaklık çıkışı var ama fiyatları biraz karışık aynı cihazdan 50tlye de var 100 tlyede var

Geri