Tel yüksekliği

Merhabalar,elektro gitara yeni başlıyorum. Jackson js22 model bir gitar aldım. Tel yüksekliği nasıl sizce. biraz alçaltmalı mıyım?
IMG_20240711_195125.webp

Siz müdahale etmeseniz bir bilene yaptırsanız daha iyi olur. Yeni aldım demişsiniz genelde üstün körü bir kontrol edip gönderiyor bir çok firma siz bir luthier'e götürseniz yardımcı olacaktır, hem bu sayede nasıl ayarlanır kendinizde öğrenmiş olursunuz.

Teller aşırı yüksek gerçekten çalımı çok zorlaştırır hatta gitardan soğutur...floyd rose lu ise özellikle kendin müdahale etme derim fakat gitarcılığın bu kısımlarını da öğrenmek gerekiyor, başlarken bunları da kendin halledersen büyük konfor olur ilerisi için özellikle büyük şehirde değilsen...kolaylıklar...

Cevaplarınız için teşekkürler iş dolayısıyla yoğundum kendim görmedim ne yaptıklarını kutusunda aldım ancak sap ayarı ve köprü ayarının yapıldığını söylediler. Teller bana da biraz yüksek geldi belki iade ederim.

Tel yüksekliği kişisel tercihtir, düşürülmesini isteyebilirsiniz, bunun için iade etmenize gerek yok. Ben ilk etapta önermiyorum, arkadaşların tavsiyelerindeki gibi video izleyerek kendin yapmaya çalışabilirsin.

Geri