Telecaster fiyati konusunda yardim

Umarim konuyu dogru yere acmisimdir, zira 10 yil kadar oldu sanirim bu foruma ugramayali.
12-13 yildir kullanilmayan ve hardcase icinde saklanan bir Fender Mexico Deluxe Nashville telecaster gitarim var, (seri kodu yanimda yok fakat yanilmiyorsam 2008 model olmasi lazim, ABD'den getirtmistim, TR'de olan bir model degildi o zamanlar)
gitarda cizik dahi yok, nem alici aparatlarla case icinde duzgun bir bicimde saklandi, buyuk ihtimalle yeni bir tel takimi ve sap ayari ister.
8 yildir yurtdisinda yasiyorum, Tr piyasasini hic bilmiyorum, bir de fiyatlar enflasyon derken ucup gitmis her sey,
bu gitar da Istanbul'da ve elden cikarmak istiyorum, fiyatlandirma konusunda da hicbir fikrim yok, makul, aliciyi da saticiyi da uzmeyecek fiyat tavsiyesinde bulunacaklara simdiden tesekkurler.

Amerika'da 2008 üretim olanları 2.eli 500-900 Dolar arası. Yurtdışı 2. el sitelerde de fiyatlar bu şekilde neredeyse.

TR'de sıfır mağaza fiyatı 1500 Dolar ki şuan da stokta da yok. Bu fiyatta case olmadan ki fiyat TR'de

Hardcase + Gitar 1.500 Dolar yazarım ben gerçekten çok temizse. Kısaca 28.000-TL 12 yıldır kutusunda duran bir alet için BENCE hem satıcı hem de alıcı için sanki güzel bir rakam olur. Gitarı alana hardcase hediye misali. Tabi hardcase durumu model marka v.s. buna da bakmak lazım ama TR'de 5.000 liradan ucuz hardcase yok gibi sanırım.

Bence $1100 gibi bir fiyat olabilir. srv music (kadikoy)'de $1500 civarina American Vintage serisi Fender telecaster'ler var. Meksika yapimi ust modeller $1000- $1100 gibi.

Tesekkurler @acemier case orginal Fender degil, generic, dikdortgen caselerden. Ritter gigbag de var, hepsini komple verebilirim
Bahsi gecen gitar da ash govde ama amber finishli, maple klavyeli nadir bir model.

@fjc burgular vintage olanlardan, kopru de ayni sekilde. su iki fotografini bulabildim simdilik
IMG_2766.webp
IMG_2767.webp

Gitar şahane ve kusursuz duruyor.

Ben lafımın arkasındayım. case+gitar 28.000-TL daha temizi almak istesen gitara 28.000 case içinde + 5.000 verecek.

Yaz abicim sen 29.000-TL 12 yıldır zaten aklına gelmemiş. Alıcısı çıkarda da 1.000-TL pazarlık payı bırakmış olursun. Ha 1 günde satılır ha 12 yılda.

Gözünü sevdiğim şuna bak ya pırıl pırıl alet. Hard case desen tertemiz. Maaşallah. tertemiz. ilanda belirt mutlaka sadece case sıfır 5000 ben hediye ediyorum de. Bizim burada adettendir böyle ilanlar. 🙂

Satmak istiyorsaniz 28 falan su an bu piyasada rasyonel degil. Derdim fiyati dusurmek degil, ben 10'a satsaniz da alamam da madem yorum istediniz, fikir belirtip yardimci olmaya calisiyorum. Case de noname, Ne 5.000'i?

Yukarida sahibinden'de su anda 22000tl'ye satilan (ayrica pazarlik payi da var) guncel Nashville tele modeli varken 29000tl yuksek kaliyor bence. Linki tekrar paylasiyorum:
Bunun fiyati normal seviyede.
Dedigim gibi ikinci el Fender fiyatlari icin srv'den de fikir edinebilirsiniz. Orada $1600'a satilan American Vintage teleler var ki onlar Nashville'e gore bayagi ust seviye modeller.

Tabii karar sizin istediginiz fiyatdan satisa sunabilirsiniz. Ben sadece fikrimi belirtiyorum.

Son düzenleme:
Şunun 1.500 liraya satıldığı yerde bir hard case i 2.000 liraya falan alacağını sanmak ne bileyim kolay gelsin size.

Ben "sanmak" fiili üzeriden yorum yapmiyorum endise etmeyin. "Bilme"yi tercih ederim ve biliyorum bunu. Bana kolay gelmesine de gerek yok alici degilim, dedigim gibi arkadasin satma niyeti varsa daha hizli olmasi adina yonledirme yapiyorum. ikinci el markasiz hardcase'e 5000 tl vermis bir adam gosterin, ben de susup oturayim.

Geri