Türkçe Metal

Merhaba arkadaşlar,

Bu şarkım artık bir heavy metal parçası olarak karşınızda! Birçok arkadaşımın geri bildirimleri doğrultusunda, daha güçlü hale getirdim. Tüm enstrüman kayıtlarını ben gerçekleştirdim ve vokallerde hem ben hem de BandLab'dan değerli dostlarım bana eşlik etti. Bu süreçte bana destek olan herkese sonsuz teşekkürler. Umarım bu versiyonu daha çok beğenirsiniz.

İyi dinlemeler!

Hocam eğer her track ayrı ayrı elinizde varsa bana gönderin, mix mevzusunu çözmeye çalışayım. Şu sıralar konuyla alakalı kendimi geliştirmek istediğimden bulduğum her şeyi miksliyorum, size de eğer beğenirseniz herhangi bir para vermeden kullanabileceğiniz bir kayıt sağlayabilirim.

Oturmayan şey benim vokaller ne yazık ki! Normalde ben vokal yapmam, yapamam. Ama vokalist dostlarla bazı konularda fikirler uyuşmayınca mecbur kaldım. Vokalim iyi olmayınca şarkı da oturmuyor.
Hocam bence ses renginiz güzel. Bir önceki vokal yaptığınız parçayı daha başarılı bulmuştum. Çünkü Anadolu Rock vokali tınısı geliyor kulağıma. Haluk Levent, Barış Akarsu havalarında... Bu parça metal altyapı üzerine Anadolu Rock söylemek gibi olmuş, belki de ondan sırıtmıştır. Gerek soloları, gerek riffleri gene çok başarılı buldum. Elinize sağlık. Ama daha önce attığınız kompozisyonlarda çıtayı çok yukarı çıkardığınız için beklentimiz yüksek doğal olarak. 🙂

Hocam vokallerde ki efekti azaltsanız yapay zeka ile seslendirilmiş gibi bir de görsellerde de sanırsam yapay zeka kullanıyorsunuz. Bence güzel bir çekilmiş fotoğraf veya bir kara kalem çizim daha hoş olabilir.

Hocam vokallerde ki efekti azaltsanız yapay zeka ile seslendirilmiş gibi bir de görsellerde de sanırsam yapay zeka kullanıyorsunuz. Bence güzel bir çekilmiş fotoğraf veya bir kara kalem çizim daha hoş olabilir.
Teşekkürler kapak resmi için, yapay zeka kullanıyorum. Benim kapak resmi çizme konusunda pek yeteneğim yok, bu yüzden yapay zekaya başvuruyorum.

Vokal konusuna gelince, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi normalde vokal yapmamam gerekiyor. Ben bir besteciyim ama Türkçe vokal konusunda çok değerli arkadaşım Damla şu an müsait olmadığı ve başka birini bulamadığım için mecburen kendim vokal yapmak zorunda kalıyorum. Vokallerim iyi olmadığı için, onları şarkıya uydurabilmek adına çeşitli efektler denemek zorunda kalıyorum. Ayrıca, vokalleri kulaklık mikrofonu ile kaydediyorum ve bu mikrofonun verdiği kuruluğu azaltmaya çalışıyorum.

Sonuçta vokal konusunda tamamen haklısınız, iyi bir vokalist değilim. Ancak tekrar bir vokalist arkadaşımla yollarımız kesişirse, asıl uğraşım olan bestelemeye geri dönebilirim.

Teşekkürler kapak resmi için, yapay zeka kullanıyorum. Benim kapak resmi çizme konusunda pek yeteneğim yok, bu yüzden yapay zekaya başvuruyorum.

Vokal konusuna gelince, daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi normalde vokal yapmamam gerekiyor. Ben bir besteciyim ama Türkçe vokal konusunda çok değerli arkadaşım Damla şu an müsait olmadığı ve başka birini bulamadığım için mecburen kendim vokal yapmak zorunda kalıyorum. Vokallerim iyi olmadığı için, onları şarkıya uydurabilmek adına çeşitli efektler denemek zorunda kalıyorum. Ayrıca, vokalleri kulaklık mikrofonu ile kaydediyorum ve bu mikrofonun verdiği kuruluğu azaltmaya çalışıyorum.

Sonuçta vokal konusunda tamamen haklısınız, iyi bir vokalist değilim. Ancak tekrar bir vokalist arkadaşımla yollarımız kesişirse, asıl uğraşım olan bestelemeye geri dönebilirim.
Hocam aslında illa söylemeye gerek var mı enstrümantal bir şey takılın aralara şiir okur gibi bir şey yapsanız. Bir de ne bileyim Opeth albüm kapakları gibi böyle değişik kasvetli fotoğraflar seçebilirsiniz.

Geri