WD-40 Hakkında

• Konuyu açan Konuyu açan Venom
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Şöyle bir reklama denk geldim. İstediğim tonlar derken mesela duman tonu da dahil mi acaba?

Screenshot_20241008-134202.webp

Şaka bir yana ben senelerdir (15 sene kadar ) tellerimi her sahneden sonra wd40 ile temizliyorum. Tabi abartmamak kaydiyla... Bir parça beze hafifce sıkıp telleri altan ve ustten siliyorum. Bugune kadar denedigim tel temizleme urunlerinden cok daha iyi... Hatta sahne aralarinda temizleyip, tellerin daha kaygan olmasi calimi da baya kolaylastiriyor... Bugune kadar bir eksi yonunu gormedim... Ayrica maliyet yonunden de bayagi avantajli oluyor... Senelerce gidiyor bir kutu..

Temizliği anladım da,tona etkisini çok anlamlandıramadım.(Troll paylaşım değilse,instagramda ki)

Kayganlıktan kaynaklanan vıcık harmony ton kabul ediliyorsa 😊

Temizliği anladım da,tona etkisini çok anlamlandıramadım.(Troll paylaşım değilse,instagramda ki)

Kayganlıktan kaynaklanan vıcık harmony ton kabul ediliyorsa 😊
Hocam orada ki tabir su muhtemelen... Telin uzerinde zamanla biriken tel ve deri kalintilari telin sesini kapatiyor. İste wd40 ile temizleyince yuzey temizleniyor ses parliyor tekrar hesabi.. kasit o bence 🙂 Ama kirli teli temizlemede, diger satilan temizleyicilerden cok daha basarili o bir gercek..

Şaka bir yana ben senelerdir (15 sene kadar ) tellerimi her sahneden sonra wd40 ile temizliyorum. Tabi abartmamak kaydiyla... Bir parça beze hafifce sıkıp telleri altan ve ustten siliyorum. Bugune kadar denedigim tel temizleme urunlerinden cok daha iyi... Hatta sahne aralarinda temizleyip, tellerin daha kaygan olmasi calimi da baya kolaylastiriyor... Bugune kadar bir eksi yonunu gormedim... Ayrica maliyet yonunden de bayagi avantajli oluyor... Senelerce gidiyor bir kutu.

Biz de espri yaptik ettik ama. Ben de genel bir bilgi vereyim wd40 bilinenin aksine bir temizleyici degil, bir yaglayicidir. Hareketli parcalara uygulanir. Ya da cok pasli olan metalleri yaglayarak gevsektemek icin kullanilir. Teli yagladigi icin temizlemesi kolay olmustur ama bir sure sonra toz tutar. Tozlar uzerine yapismaya baslar. Ayrica kansarojendir. Temas etmemeniz gerekir. Nacizane bir tavsiye bence o sekilde kullanmayi birakin.

Geri