Wrath Vault

Öncelikle herhangi bir sanatçı, grup, veya müzik tanıtmayacağım için doğru kısma karar veremedim. Bam diye forum meydanına açıyorum bu konuyu. Formata ters düşersek kusura bakmayın.

Yaklaşık 10 senedir müzik ve kayıt konusunda uğraşları olan bir bireyim. Forumda kimi zaman manas destanı tadında cevaplarımla, bazen emekli albay çıkışlarımla denk gelmiş olabiliriz. Hiç olmazsa "Medyalar" bannerında yüzümü sık sık görüp kim bu düdük makarnası demiş olabilirsiniz.

Merhabalar, Ben Tolga. Yakın zamanda 30 yaşına girecek, Ankaralı, tam zamanlı mühendis, kalan varoluşsal kriz saatlerinde kendini amfilere, gitarlara gömmüş bir bireyim.

Yine 10 senedir üye olduğum bu forumdan, yıllar içinde onlarca güzel insanla tanıştım. Birçoklarıyla pek samimi dost olduk. Birçokları yaptığım işlerde inanılmaz yardımcı oldu. Birçoklarıyla da aktif şekilde beraber birçok konuyu irdeledik, kurcaladık.

Yine böyle bir süreçte, saçma sapan bir parametreyi kıyaslamak için arkadaşlarla kayıt alıp sohbet ederken "Neden şuraya bir kamera atmıyorum?" motivasyonuyla içerik üretme işine giriştim. Bu mevzuyu da akustik piyanodan davula kadar birçok bileşeni kayıt altına alabildiğim, grup arkadaşlarımın "çilehane" olarak andığı, evimin stüdyoya çevirdiğim bodrum katında gerçekleştirdiğim için Wrath Vault başlığıyla anar oldum.

Eğer bugüne kadar hiç denk gelmediyseniz, aşağıya kanalın linkini bırakmaktayım. Tıkladığınızda muhtemelen ülkeden çıkmış en kapsamlı müzik eksenli içerik incelemesi sayfasına ulaşacaksınız. Hayır, duman tonu videosu çekmiyorum. Hayır 10 videonun 9u SX gitarlar ve Behringer kartla nasıl crackli plugin kullanılır değil. Hayır elime aldığım herşeyi övmüyorum. Ne Mesalar Ne Jackson'lar harcandı bu kanalda. 4x12 kabinlerim, SM57 ve benzeri endüstri standartı mikrofonlarım ve kırık ingilizcem ile elimin ulaştığı, dostlarımın ulaştırdığı ne kadar gitar, amfi, pedal ve benzerleri varsa kamerayı başlatıp inceliyorum. Prodüktör bir biraderimin ifadesiyle, 1990'da nasıl yapıyorlarsa, öyle yapmaya çalışıyorum. Sizin de, odada benimle beraber oturan bir "aga" olarak hissetmeniz gayesiyle, senaryosuz, eyvallahsız, lafta ufak tefek dokunuşlar özde sonucu eğip bükecek müdahaleler olmadan bam güm gidiyorum.

Ancak bu başlığın amacı YouTube kanalımı, medyalar kısmını 2 senedir boğazlarken bir kere daha sunmak değil. Yine de aboneliğize duacıyız.

Mevzu; İngilizce formatta video çektiğim bu kanalda yapamadığım 2 iş bulunmaktaydı. Türkçe video isteyen arkadaşları mutlu etmek ve etkileşim alanım içinden genel sorulara ivedi şekilde cevap verebilmek. Zira sizin bugün izlediğiniz video muhtemelen 4 - 6 hafta önce hazırlanmış oluyor. Bu nedenle Türkçe formatta, daha hızlı aksiyon alabileceğimiz bir içerik sunmak amacıyla, 2 hafta önce Kick adlı canlı yayın platformu üzerinde yayın açmaya başladım. Sıfır bilgi, sıfır fizibilite, yine bilinçsizce daldık. Ancak yayınlarda da YouTube kanalının enerjisini korumaktayız. Şu an için mikrofonlanmış kabinler üzerinden her yayın vasat icram eşliğinde bir amfi inceliyoruz. Arada denk gelirse o an elimin altında olan gitarlara bakıyoruz. Ve en kıymetlisi sizlerden gelen soruları beraber tartışıyoruz.
Kendimi hiçbir konuda bilirkişi olarak görmemekteyim. Sadece gitar çalışmak yerine kendini ekipmana gömme mekanizmasına kendini aşırı kaptırmış bir meraklıyım. Bu kurcalama sürecini de kıymetli kılan, forumdan, redditten, sosyal medyadan tanıştığım; benim gibi meraklı arkadaşlar.

Ancak YouTube videolarının aksine malesef, forumda, bu yayınları organik bir biçimde duyurabileceğim bir alan bulunmamakta. Bu sebeple bu başlığı açıyorum. Her yayın öncesi bir mesaj atarak, konuyu takip eden arkadaşlara hatırlatmalar yapacağım. Katılımınızdan ve sohbetinizden mutluluk duyarım.

Yayınları takip etmek için https://kick.com/wrathvault
Discord sunucumuza katılmak için Wrath Vault Discord Sunucusu'na katıl!

Bu akşam, 22 Eylül Pazar, saat 21:00'da yine yayındayız. Geçen yayın üstüne konuştuğumuz Peavey 6505MH'den sonra bu sefer asıl olaya giriyoruz. 90'lar Amerika üretimi, Peavey 6505 kurcalayacağız. Konuya vakıf arkadaşların yayına katılımını, paylaşacağı bilgileri, önerileri heyecanla bekliyorum.

Görüşmek dileğiyle!
Tolga

Kanalın genel içeriğine bir göz attım.Sanırsam biraz old school denebilecek kafayla içerik oluşturmaya çalışıyorsunuz.Güzel bir konsept olduğunu düşünmekle beraber çeperin genişletilmesini,niş denilebilecek müzik gruplarının,ilginç parçaların ele alınmasını naçizane önerim olarak değerlendirebilirsiniz.

Ben videolarınızı izliyordum ama nedense ne abone olmuşum ne de beğeni vermişim garip bir şekilde. Bu gönderi sayesinde tremolo ile titreyip kendime gelip abone oldum. Daha önce izleyip de borçlu olduğum like'ları sırayla ödeyeceğim. 🙂

Konsept olarak enstrüman deneme videoları en çok ilgimi çekenler, ancak sizin "Best & Worst Purchases of Mine" gibi kişisel deneyimlere yönelik türde bilgi paylaşımları da gayet güzel. Takipyetim \m/

Mesela geçen yine konunun Bathory'nin iyi grup olmaması tartışmasına dönen 7 telli nu metal arayışı gibi konulara değinebilirsen en azından yeni başlayanlar veya benim gibi nu metal cahillerini de aydınlatabilecek içerikler olursa oldukça hoş olur. Dünkü yayın internetzede oldu ama sağlık olsun yine 6505 hakkında bir fikrim oldu ve bugün headrushta hiç rağbet etmediğim bu amfiyi uzunca deneyimleme şansım oldu. Ellerine sağlık, takipteyiz benim küçük oğlanla 🤘

Öncelikle tüm güzel sözleriniz ve önerileriniz için teşekkürler!

Son yayın internetin gazabına uğramıştı. İlk iş bir extender aldım. Bu akşam onu da test ederiz.

Bugünün yayınında Orange OR15 inceleyeceğiz. Özellikle headroom kavramı üzerine konuşacağız.

21:00’da görüşmek üzere!
Kick.com/WrathVault

ED8010FE-AF01-4653-AF26-AFDFE37D96B4.webp

Ulan kafam nasıl güzelse diyorum ayın 13ü noluyor ya nasıl 22sinde açılmış bu post meğersem eylulmus biz ekimdeymisiz bu arada doğum günüm lan 13 Ekim, neyse youtubeda filan arada izliyorum seni kicke bakmadım hiç bildiğim bir mecrada değil çoluk çocuk iş güç derken çalmaya bile zor vakit ayırıyorum ama bakarım heralde bir ara 😃

Geri