Yamaha pacifica gitarımı modifiye etmek istiyorum

Öncelikle merhabalar, Yamaha pacifica 112 vm
Alder ağaçlı, akçaağaç klavyeli bir gitara sahibim ve gitarımı modifiye etmek istiyorum bu konuda fazla bilgim yok sizce modifiye olarak ne yapmam lazım. Manyetik modifiyesi yapmak istiyorum ama sizce bu gitarın ağacına göre hangi manyetik uygundur. Cevaplarsanız sevinirim teşekkürler.

Merhaba spesifik bir ton arayışınız yoksa, elinizdeki gitar gayet tatmin edici ton aralığına sahip(HSS, coil tap, alnico), kullandığınız vst, amfi vb gibi sistemleri yükseltmeniz tonal anlamda daha fazla katkı sağlayacaktır.

Manyetik modifiyesi böyle yapılmaz. Yani alder gövdeye manyetik modifiyesi yapmak istiyorum diye bir arayış yok, olamaz da. Mevcut manyetiklerden şikayetin nedir veya elde edilmek istenen ton nedir, bunları söylememişsin. O yüzden gitar nasıl çalınır adlı konuya odaklanmak şimdilik senin için daha iyi olabilir.

Sustain i çok yetersiz geliyor. Asıl modifiye etme isteğim sustain
Sustain artırmak için manyetik modifiyesi çok sonralarda gelir. Zaten o gitardan çok sustain beklememek lazım. Geçen bir yamaha vardı ilanlarda, boyasını çıkarmışlar, belki bu model ya da 012 olandı. Gövdesi 10 parçadan falan yapılmıştı sanırım. O parçalardan her biri ayrı rezonansa giriyor, hatta birbirini sönümlüyor falan. Sonra köprüdeki sustain block denilen şey var. Hiç yoktan onu değiştirmek manyetik modifiyesinden daha çok sustain verebilir.

Geri