Yamaha thr 10 CH

• Konuyu açan Konuyu açan valuenx
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Elektro gitara yeni başladım sayılır daha çok rock ve metal ağırlıklı çalmayı planlıyorum. Kafamda id core 10 v3 almak var 0 ı 6kya var fakat buradaki incelemeleri vs okuyunca yamaha thr önerilerinin de olduğunu gördüm. Yamaha thr 10 CH için bütçemi zorlayıp alabilirim fakat youtube üzerindeki bazı incelemelerde id core a çok yakın gibi yorumlar vardı. Bir de 10 CH modeli 10II ile aynı mı emin olamadığım yeterli bilgi de bulamadığım için arada kaldım bilgisi olan varsa ve ikisini de denemiş olan biri aydınlatırsa sevinirim.

THR inceleme yazılarım var forumda..
İncelemenizi okudum id core ile alakalı şeyleri de okudum fakat hala aradayım. Thr 10 daha iyi demişsiniz ben de o yüzden bütçemi yükseltip buna geçeyim mi diye düşündüm. Peki daha çok metal ağırlıklı çalmayı sevsem de "all around" a da uygun bir amfi olarak 10C mi 10X mi önerirsiniz ? İkisiyle de her şey çalınır demişsiniz onu da gördüm ama bu durumda seçecek olsanız neyi seçerdiniz ?

Dün Andertons video'su izledim 30 dk anlatmışlar. Architect aynen dediğim gibi diğer cihazlarda da çalışıyor ama tüm özellikleri için v3 lazım. Tonlar vs yenilenmiş, gürültü ile ilgili iyileştirmeler yapılmış (gerçi problemi yoktu v2'nin). Oldukça alınası bir cihaz olmuş. Direkt alınır ama v2 varsa onu sat bunu al para kaybı olacaksa düşünülür. Şu anda yaygın dağılım yok birkaç yabancı sitede sadece 20w gördüm. TR sınırlarına girmesi 6 ay filan sürer herhalde.
THR rekabeti ensesinde hissediyordur, THR-II muazzam bir cihaz ama v3 büyük hoparlörü ile belki öne geçebilir yeni haliyle. Tam rakip değiller aslında ama genelde hangisi olsun noktasında karşılaşıyorlar.
Mesela burada çok yakın demişsiniz. Bu kadar yakın ise yarı fiyatı olanı almak isterim açıkçası.
Edit: Bir de burada THR-II demişsiniz görece daha pahalı olan bir amfi benim alacağım thr10x veya thr10c olacak fiyatından dolayı

Son düzenleme:
X ve C hala var mı piyasada emin değilim.
X çaldığım en iyi küçük boy metal amfisi.
X bulamazsan THRii o işi görür.
10-20-30 ise güçten ziyade wireless vb veya üst paneldeki Cab seçme düğmesi gibi farklar.

X ve C ikinci el olarak var 10 bin bandına. THRii 20bin civarına satıldığı için pek düşünmüyorum. Dediğim gibi id core ve thr x c serisi arasında kalmıştım o zaman Thr 10x almak daha mantıklı gibi benim durumumda.

Geri