YENİ BOSS GX-100 ELEKTRO/BASS GİTAR PROSESÖRÜ

Çok beğendim.

Özellikle touch screen müthiş olmuş. Ayrıca AIRD ve tube logic ile en yakın lambalı amfi hissiyatı oldukça gerçekçi. Opsiyonel bluetooth sayesinde boss tone studio ile mobil cihazlardan erişim sağlaması güzel. Boss iyi iş çıkarmış.

Yamaha Guitar gruop nasıl cevap verecek merak ettim.

15 blok varmış. GT1000 serisi ile kıyaslayınca 32 bit yerine 24 bit AD/DA convertor lara indirilmiş. 96 kHz den 48 kHz'e düşürülmüş (bu çok fazla etkilemez 48 de yeterli diye düşünüyorum). Stereo send/return yok gibi duruyor giriş çıkışlarda mono send return var.

GT1000 serisini kırpıp arayüzü iyileştirmişler. Aslında Boss ürünlerinin tek eksiği arayüz konusunda geri kalmasıydı, hala tetris gibi görünüyorlardı. Fakat bence biraz daha iyileştirebilirlermiş. 600$ civarı bir fiyatı var. Fiyatına göre Boss efektleri + dokunmatik renkli ekran + IR loader vs iyi özellikler; Line 6 Pod GO muadili alınabilir bir ürün olmuş.

Headrush Gigboard ve abisi pedalboard 7 inch dokunmatik ekran ve üstelik ekrandaki simgeler gerçek cihazların temsili hali, Boss nedense önemli bir özellik eklemiş ama o Tetris gibi rengarenk kutularla orijinal olayım derken 80'lerin bilimkurgu filmlerindeki uzay gemisi kontrol paneli gibi bir şey ortaya çıkmış. Çabayı alkışlıyorum, GT-1000 de zaten kral cihaz ama yine de bir tam olmamışlık var.

aynen katılıyorum. arayüz daha iyi olabilirmiş (ekran küçük, çözünürlük de akıllı telefon ekranlarından sonra düşük geliyor, 800x600 laptop ekran kullandığım günleri de hatırlıyorum hala gerçi). piyasadaki diğer ürünlerin kullanımı daha kolay, düz mantık ve doğal gibi geliyor.

bir de anlayamadığım nokta neden hala batarya koymayı akıl edemiyorlar şu cihazlara. laptoplardaki gibi bir çıkarılabilir batarya koysalar, en azından şarjla 6-8 saat kullanım sunulsa fena olmazdı.

sanki ekranı çok solda ve yukarıdaymış gibi geldi. mooer cihazlarda örneğin dokunmatik ekran vs yok ama ekran aletin ortasına yakın konumlandırılmış, ekranın sol kısmında da tuş var. diğer çoğu modelde de aynı şekilde ekran ortaya doğru yakınlaştırılmış, bence öylesi daha iyi.

Geri