Zoom G9.2tt Için Ac Adaptör Yaptırma

Merhabalar forum sakinleri.

Benim muzdarip olduğum bir durum var ortada. Zoom g9.2tt prosesör kullanıyorum ve orjinal adaptörü tam 3 sefer tamir gördü. 3.sünde trafo iyice haşat olduğu için başka bir elektrikçi de benzerini yaptırmıştım. Ancak yine dün bir çıt sesi geldi ve trafodan yanık kokusu gelmeye başladı. Taktığım zamanda çalışmadı haliyle..

Acaba Türkiye'de zoom distrübütörü var mı ? Mydukkandan almıştım ancak garantisi bittiği için nereye götüreceğimi bilemiyorum. Elektrik tesisatı konusunda bir problem yok çünkü arkadaşım da zoom g7 var ve şu ana kadar hiçbir problem yaşamadı.

Merhaba, arkadaşım askere gittiği için ben de onun Zoom g9.2tt pedalını takılmak için aldım fakat 2. gün adaptör kavruldu. Kabloda sorun vardı zaten iyi lehimlenmemiş şase yaptı büyük bir ihtimal ile. Neyse götürdüm elektirikçiye 15V Ac 1.5 amper adaptör sordum ama yok. Kavrulan adaptörün içini açtı el yapımı dedi. Ayrıca pedalın üzerinde Ac yazmasına rağmen adaptör Dc imiş.

Arkadaşım 2 senedir sorunsuzca kullanıyordu. Kopan kabloyu düzgünce lehimlemeyip dandik şekilde bantlamıştı açtığımda zaten tel çıktı yani büyük ihtimal ile o telden dolayı şase yaptı. Yoksa sorun olmayacaktı. Elektronikçi de aynısını söyledi. Bana Dc adaptör yaptı tekrar 15V ama şimdi ki adaptörün amperi yüksek. Dediğine göre amperin yüksek olması sorun olmazmış hatta daha iyi olurmuş.

İstersen sende Dc bir adaptör yaptır kendine. Fırsatım olursa adaptörün içini çeker atarım buraya.

Amperi olabildiğince yuksek olan voltaj değeri ayni olan,trafolu , polaritesi ayni olan bir adaptör alin sorunuz kullanırsınız. Ataba markalar fena değildir. Yıldırım markayı da oneriyorlar ama kullanmadim.eğer bulamazsanız da gayet kolay yaparlar ama pahalıya denk gelir.

Zaten yaptırdığım kişide amperi yüksek olarak ayarlamıştı ve bir sorun olmayacağını hatta orjinal adaptörden daha sağlam olduğunu söylemişti. Yalnız benim takıldığım bir konu AC akım isteyen bir alete DC adaptör takmak ne kadar sağlıklı ? Bunu birkaç kişiye sorduğum da cihazı yakarsın gibi tepkiler almıştım çünkü.

Ayrıca daha yaptıralı 2 ay bile olmadı. Yani bu kadar kısa sürede tekrar trafonun arızalanması bana pek hayra alamet gelmedi.

@Clamper hocam aynı özellikte olan birçok adaptör markası var. Ancak kime sorduysam çıkışının DC olduğunu AC çıkış isteyen bir cihaza DC takmanın zararlı olacağından bahsetti. Hiçbir yerde de aynı değerlerde bir AC adaptör bulamadım

@Tellisaz Hocam fırsat bulursanız adaptörün içini görmek istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden 🙂

Kesin yakarsin demek çok sağlıklı değil pesin hukumleri cok dogru bulmuyorum,fakat yinede ac kullaniyorsa ac almaniz en garantisi.benim tavsiyem urun kullanım klavuzuna göre bir adaptör bulmanizdir.çalışır veya yanar diye kim söylerse bilmeden söylemiş olur.

alacağınız adaptörü düşününce 20-25 lirayı geçecek her tür adaptör, kapitalist satıcı oyunudur demedi demeyin 😀 el yapımı olursa da 40-50 liradır ederi.(25 işçilik-25 malzeme).100 dolarda verseniz içinde aynı şey olacak onu söyleyim.(birden fazla pedal beslemek için olan "izole" güç kaynaklarını saymıyorum tabiki)

Geri