DenizSayman

The Madcap - I Remember You (Skid Row) Acoustic Sessions #3 - YouTube

Download our android application The Madcap to get notified everytime we upload videos and much more. iOS : http://izl.sn/22hrgh Android : http://izl.sn/6a5p...
@astrocolls
Yazmayacaktım ama böyle hak yemeler beni hep deli etmiştir. Nasıl basamıyor? Tize inmek nedir? Tam tersi hiç zorlanmadan o notaları vermiş. O notaları vermek kirli/sert vermek demek daha iyi vermek demek değildir, hele ki veremediğini söylemeniz daha büyük bir yanılgı. Yaptığınız şey bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaktan ibaret. Hele ki "vokalin ses aralığı dışında" yorumu tam evlere şenlik.

Emin olun vokalin ses aralığının gayet içinde ve gayet şanı yutmuş bir vokal. Zorlanma yok ve notalar gayet temiz ve orjinaline sadık kalınmış. Bu şarkıyı söyleyenler bilir, çok yorucu bir parçadır ve özellikle son kısımdaki 2. i remember you'da artık insanda enerji kalmaz ve gırtlağa yüklenilir. Bunu Bach'ın da canlı kayıtlarında görüyoruz. Ancak kayıtta dinlenerek söylemek için uygun bir parça. Tabii vokalin bayan olması avantaj, çünkü kafa sesine erişimi ve ses kullanım(tessiturası) bölgesi daha uygun. Çok tiz pasajlar olduğu için çok ufak tefek entonasyon problemleri canlı da normaldir. Bu kayıtta o bile gayet yok sayılabilir.

Son not olarak vokal net olarak kafa sesiyle notaları vermiş ve olay tam olarak "tarz" olayıdır. İlla o notaları distorte ederek söylemek gerekmiyor. Distorte etmediği zaman "veremedi" yorumunu yapmak ise tamamen bilgisizlik örneği.
 
@astrocolls
Aferim sana. Bilgi edinmek ve bunu kabullenmek erdemdir. Bu sitede eminim ki birçok kişiden bilgi edinme şansı bulacaksın ve zamanla atmamayı öğreneceksin.
 
  • Beğen
Tepkiler: DnD
@astrocolls
Esas siz koyun da sizi duyalım. Burada atıp tutan ben değilim, sizsiniz. Kaldı ki bilmek ayrı bir şeydir yapmak ayrı bir şeydir. Önemli olan bilgi donanımıdır ama madem bu kadar sallamasyon bilgiyle atıp tuttuyorsunuz, duymamız gereken sizinkidir. Kayıt koyun da i remember you'u sizden duyalım. Bir de burada bu işi profesyonel olarak bu işi yapan Deniz Sayman gibi kişiler sizi eleştirsin.
 
  • Beğen
Tepkiler: DnD
Deniz Sayman'la gerekirse yüz yüze de oturur beraber bir şeyler çalar sohbet de ederiz.Zaten ortak bir ton arkadaşımız da mevcut,sima olarak o da beni görse tanır.Sizin fazla kendinizi parçalamanıza gerek yok .İyi forumlar diliyorum. :)
 

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
DenizSayman
Eklendiği tarih
Görüntülenme
2,478
Yorum sayısı
16
Puanlama
3.00 yız 1 puanlama

Bu medyayı paylaş

Geri
Üst