ESP Ec-256 manyetik önerisi

Manyetiklerin verdiği ton gitardan gitara değişiyor, o nedenle nokta atışı bir model ismi veremem. Ancak daha önce yazdığım manyetiklerin hepsi gitarına sınıf atlatacak yüksek kalitede manyetikler ve benzer netliğe, müzik tarzlarınıza uyan leziz clean tonlarına ve yüksek artikülasyona sahip. İleride gitarınızı satacaksanız da stok manyetikleri takıp, kendi manyetiklerinizi yeni gitarınızda kullanma imkanınız her zaman var.
Seymour duncan sh2 - sh 4 manyetiklerden yine güzel clean tonlar elde edebilirim sanırım. Birde bu manyetik değişiminden sonra push pull yine kullanilabilir olur mu sizce ?

Seymour duncan sh2 - sh 4 manyetiklerden yine güzel clean tonlar elde edebilirim sanırım. Birde bu manyetik değişiminden sonra push pull yine kullanilabilir olur mu sizce ?
Eğer alacağın SD manyetikler 4 kablo + 1 toprak seklinde ise elbetteki coil split yapabilirsin. Ayrıca bu ucuz stok manyetiklerin single coil tonu ile kaliteli manyetiklerin single coil tonu arasında da belirgin kalite farkı var. O yönden de bir upgrade oluyor.

Eğer alacağın SD manyetikler 4 kablo + 1 toprak seklinde ise elbetteki coil split yapabilirsin. Ayrıca bu ucuz stok manyetiklerin single coil tonu ile kaliteli manyetiklerin single coil tonu arasında da belirgin kalite farkı var. O yönden de bir upgrade oluyor.
Hocam internetten de bayagi bakındım sanırım sd sh2-4 kombini yapacağım clean tonlarda çok sağlam olduğu kanaatine vardım overdrive tonlardada iyi olacağını düşünüyorum. En azından elimdekine göre.

Arkadaşlar yapılan tüm yorumlar için teşekkür ederim tam benim aradığım soruyu cevaplayan ilaç gibi bir video buldum

Bu arkadaşın elindeki gitarda da ESP lh 150 manyetikler var ve SD sh2-4 ile kıyaslama yapmış. Clean tonlarda harika kalite artışı olmuş. Overdrive tonlar daha yumuşamış ancak genel itibariyle gayet olumlu geldi bana.

Arkadaşlar yapılan tüm yorumlar için teşekkür ederim tam benim aradığım soruyu cevaplayan ilaç gibi bir video buldum

Bu arkadaşın elindeki gitarda da ESP lh 150 manyetikler var ve SD sh2-4 ile kıyaslama yapmış. Clean tonlarda harika kalite artışı olmuş. Overdrive tonlar daha yumuşamış ancak genel itibariyle gayet olumlu geldi bana.

Bu videodaki ton ne rezalet öyle ya...gitsin testere ile biraz alüminyum levha kessin daha iyi 😄

Gitar ve manyetik aynı değil ancak stok Jackson manyetikten SH2N'ye geçtiğinde tonun boğukluğunun nasıl kaybolduğunu görebilirsin.
Adamın tekniği ve kullandığı EQ ayarları çok iyi değil belli, ama yine de fark bariz bence.
Eğer problemin salt olarak manyetikten kaynaklandığından eminsen bu tip bir manyetiğe geçiş yapabilirsin.

Geri