Sahibinden.com Dolandırıcısı xx

Merhabalar. Bu şahıs ile bir pedal için anlaştık. Parasını gönderdim. Para hesaba geçmemiş, bir ara tekrar bakarım dedi. Deyiş o deyiş bir daha kendisine ulaşamadım. Param gitti fakat istediğim ürün kargolanmadı ve kendisine asla ulaşamıyorum. İstanbul avrupa yakası taraflarından. Çok sayıda ilanı mevcut. Yarın polise gidip durumu anlatacağım, bakalım nasıl bir yol haritası izlerim yarın netleşecek.
Şimdilik sadece isim soyisim veriyorum. Yarınki duruma göre başka detayları da yayınlayabilirim.

İsim soyisim: E*** Ç***

Dikkat edelim.

Son düzenleme:
Merhabalar. Bu şahıs ile bir pedal için anlaştık. Parasını gönderdim. Para hesaba geçmemiş, bir ara tekrar bakarım dedi. Deyiş o deyiş bir daha kendisine ulaşamadım. Param gitti fakat istediğim ürün kargolanmadı ve kendisine asla ulaşamıyorum. İstanbul avrupa yakası taraflarından. Çok sayıda ilanı mevcut. Yarın polise gidip durumu anlatacağım, bakalım nasıl bir yol haritası izlerim yarın netleşecek.
Şimdilik sadece isim soyisim veriyorum. Yarınki duruma göre başka detayları da yayınlayabilirim.

İsim soyisim: Emrah Çelik

Dikkat edelim.
Herhangi bir ilanını atabilir misin?

İsim soyisim: Emrah Çelik

Dikkat edelim.
polis değil de savcılığa gidip suç duyurusunda bulunmalisiniz.

Aynı isimde bir satıcı tanıyorum, Adana'da yaşıyorum ben kendisi de Adana'da. Sahibindende kendisininde ilanları var. İsimle aratılırsa hem instagram hesabı hem de youtube kanalına ulaşılabilir, hesapları açık. O değildir diye tahmin ediyorum (tanışmışlığımız yok ama takip ediyorum).

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynı isimde bir satıcı tanıyorum, Adana'da yaşıyorum ben kendisi de Adana'da. Sahibindende kendisininde ilanları var. İsimle aratılırsa hem instagram hesabı hem de youtube kanalına ulaşılabilir, hesapları açık. O değildir diye tahmin ediyorum (tanışmışlığımız yok ama takip ediyorum).
İsim benzerliğidir muhtemelen. Benim bahsettiğim kişi istanbul gaziosmanpaşadan.

Hukuki konuda sana biraz bilgi vereyim. Polise değil doğrudan savcılığa git. Savcılığa giderken. Sahibinden.com üzerinden alşını yaptığın ürünün ilanını bir kağıda ekran görüntsü çıktısını al (link v.s. görünecek şekilde). kişinin hesabına ödeme yaptığın dekontun da çıktısını al (umarım dekont açıklamasına parayı ne için yatırdığını yazmışsındır.) Daha sonra kişi ile yapılmış olan bu işlemlerin öncesi ve sonrasına ait tüm mesajlaşmaların bir kağıda çıktısını al ve savcılık başvuru dilekçende de HTS kayıtlarının istenmesini talep et.

Parayı gönderdiğin hesap sahibinin ismi ile ilandaki kişini ismi aynı ise, daha kuvvetli bir iddian oluyor. Ben de başka bir ürün için para gönderdim , ilan sahibinin ismine - hesabına parayı gönderdim , ürünü göndermedi ve cevapta vermedi. Karakoldan suç duyurusunda bulundum , Kasım ayında başvurdum ve şubat sonu savcılık yolu ile dava açıldı. 22 Nisan da ağır ceza mahkemesinde , duruşmam var. Karakoldan ad suç duyurusunda bulunabilirsin

Son düzenleme:
Geçmiş olsun ben de farklı bir şey sorayım forumda bilgi birikimine yardımcı olur. gerekli belgeleri e devlet üstünden gönderebilme şansımız var mı ? yoksa bizzat savcılığa veya karakola mı gitmek gerekiyor bir çok konuda e devlet üzerinden başvuru, elektronik dilekçe gibi işlem görüyor da o yüzden soruyorum. Ya da cimer üzerinden savcılığa elektronik olarak şikayet dosyası açılabiliyor mu ? Dolandırıcıyı şikayet edecez diye bir de 1-2 günümüz gidiyor devlet dairesinde var mı bunun kolayı?pandemide özellikle oralara gidesi gelmiyor insanın..

Hukuki konuda sana biraz bilgi vereyim. Polise değil doğrudan savcılığa git. Savcılığa giderken. Sahibinden.com üzerinden alşını yaptığın ürünün ilanını bir kağıda ekran görüntsü çıktısını al (link v.s. görünecek şekilde). kişinin hesabına ödeme yaptığın dekontun da çıktısını al (umarım dekont açıklamasına parayı ne için yatırdığını yazmışsındır.) Daha sonra kişi ile yapılmış olan bu işlemlerin öncesi ve sonrasına ait tüm mesajlaşmaların bir kağıda çıktısını al ve savcılık başvuru dilekçende de HTS kayıtlarının istenmesini talep et.
Teşekkür ederim. Elimde yazdığınız tüm belgeler var. Hatta fazlası var.
Hukuki süreçle ilgili güncel bir gelişme olunca buraya yazarım.

Dolandırıc şahsın İlanını paylaşır mısın?
Pedal ilanı yayından kaldırıldı. Bende şu an o ilanın ekran görüntüleri ve ilan numarası mevcut. Diğer ilanlarını gösteren link:

Pedal ilanı yayından kaldırıldı. Bende şu an o ilanın ekran görüntüleri ve ilan numarası mevcut. Diğer ilanlarını gösteren link:

İlanlara baktım bizim küçükyalıdaki spotçular geldi aklıma :) herşeyi al sat yapan türden uzak durmak en iyisi...

Uzun uğraşlar sonucu ürünü kargolatmayı başardık. Şu an dolandırıcılık şüphesi azaldı. Bu nedenle şahsın isim soyisim bilgilerini ilk mesajımdan kaldırdım. Başlığı düzenleme yetkim olmadığı için site yönetimine başlığın aynı şekilde sansürlenmesi için talepte bulundum.
Kargo elime ulaşınca durum netlik kazanacak.

Kargo ulaştı. Pedal sorunsuz. Dolandırıcılık şüphesi ortadan kalktı. Ama belirtmeliyim; şimdiye kadar yaptığım en güvensiz ikinci el alışveriş oldu. Yardımı dokunan herkese teşekkür ederim.

Bu mesajımla tekrar yineleyeyim. Benim forum üyesi olarak başlığı düzenleme yetkim yok. Dolayısıyla şahsın isim soyisim bilgilerini silemiyorum. Site yönetiminden tekrar bu bilgilerin kaldırılması yönünde ricada bulunuyorum.

İyi forumlar.

Geri