Seymour Duncan Alnico 2 Pro vs Pearly gates manyetik

Merhabalar, uzun suredir Epiphone Les Paul custom uzerindeki fabrika manyetiklerini degistirmek icin arastiriyorum. Ve bir kac model belirledim kafamda ancak bazi soru isaretlerimi gideremedim. Tarz olarak AC/DC, GnR. Red Hot Chilli Papper, Steppenwolf, GreenDay, Joan Jett gibi klasik rock parcalarini caliyorum ve ayni zamanda lead gitar olarak caliyorum. Bunlari goz onune alarak asagidaki manyetikler hakkinda oneri ve tavsiyelerinizi paylasirsaniz cok memnun olurum.

1) Alnico 2 Pro veya slash set
2) Pearly Gates
3) Alnico 2 pro ve Pearly Gates kombinasyonu
4) Dimarzios Super Distortions (yabanci forumlarda onerildi cok bir fikrim yok henuz.)

Kafamdaki soru isaretleri su sekilde:

1) Alnico 2 setler icin muddy diyenleri okuyorum. Les paul gitar ile genellikle cok kullanilan bir manyetik ancak gercekten camurlasma olur mu acaba? Sololarda ne kadar guzel bir ses elde edilir ?

2) Pearly gates icin genel olarak herkes guzel yorumlarda bulunmus. Ama Alnico 2 Pro ile kiyaslanan videolarini goremedim ve Duncan sitesinde vintage output olarak belirtilmis. Bu manyetik alnico 2 pro ya gore daha parlak bir manyetik ancak benim tarzima ne derece uygun olur ?

Deneyenler ya da bilgisi olanlarin tavsiyesine minnettarim. Farkli manyetik onerisine de acigim.

Geri